Elzárták tőle a mentéshez és a kiképzéshez szükséges eszközöket, kilépett a mentőcsoportját támogató egyesületből Lehoczki László
A legendás, néhai Mancs gazdája magát a mentőcsoportot ugyanakkor nem hagyja el.
A legendás, néhai Mancs gazdája magát a mentőcsoportot ugyanakkor nem hagyja el.
Hungarikum lett Mancs a törökországi Kocaeliben. A legendás magyar mentőkutya szobrát Novák Katalin avatta fel.
Elpusztult Negró, a Miskolci Speciális Mentőcsoport keresőkutyája. A 12 éves németjuhász számtalan bevetésen vett részt. Alkalmas volt arra, hogy eltűnt embereket találjon meg, akár életben vannak, akár nem. A speciális mentők leghíresebb kutyája Mancs volt, akiről már életében köztéri szobrot készítettek, miután 1999-ben, a törökországi földrengés után épségben megtalált egy akkor hároméves kislányt – hangzott el a szombati RTL Híradóban.
Hiába a cím, a Mancs valójában nem a világhírű magyar mentőkutyáról szól – a történelemhűség helyett inkább a cukiságra helyezték a hangsúlyt a készítők. A bugyuta animációs betétekkel és életszerűtlen, érdektelen forgatókönyvvel operáló alkotás létrejötte tíz éve húzódott, ennek megfelelően egy összevissza csapongó film került a mozikba, ami ismét elriaszthatja a nézőket a magyar film világától. "Biztos jó kis bohózat a film, csak ne lenne Mancs a címe" – kesereg az egykori valódi Mancs valódi gazdája. Nincs igaza: bohózatnak is silány.
A kutya és gazdája közti barátságról, a bizalomról és a hétköznapi hősökről szól a csütörtökön a magyar mozikba kerülő Mancs című családi kalandfilm.
"Mancs nagy kutya lesz, majd meglátod" – kijött egy újabb előzetes a január végén érkező mozihoz.
A világhírű magyar mentőkutya, Mancs története alapján készült film meseszerű látványt ígér, animációs betétekkel és a kilencvenes évekhez hű díszletekkel. A januárban mozikba kerülő családi filmhez most kijött az első előzetes.
Mancsról, a világhírű magyar mentőkutyáról készíti Pejó Róbert új filmjét, amelynek a forgatása a napokban kezdődött el Budapesten.
Letiltotta a Magyar Narancsnak adott interjúját Jáksó László, de az mégis megjelent a hetilapban. A sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló jogszabály alapján döntött a szerkesztőség a letiltott beszélgetés közléséről, és ezt az interjúban elhelyezett keretes írásukban is jelezték – olvasható a nol.hu-n.