Iránban klinikát nyitnának a nőknek, akik nem tartják be az iszlám öltözködési szabályokat
Az iráni elnök hangsúlyozta, a kormánynak nincs köze ezen tervekhez.
Az iráni elnök hangsúlyozta, a kormánynak nincs köze ezen tervekhez.
A nők elleni rendszerszintű elnyomás és erőszak, valamint a halálbüntetés ellen évek óta harcoló Nargesz Mohammadi iráni aktivista kapta idén az emberi jogokért folytatott küzdelem talán legnagyobb elismerését. A Nobel-békedíj ismét felhívja a figyelmet az Iránban zajló tüntetésekre, a nők szabadságjogainak hiányára és az elnyomó rezsimre, amely épp egy évvel ezelőtt kapott igazán nagy nyilvánosságot.
A parlament javaslata szerint a szabálysértő nőket először szöveges üzenetben figyelmeztetnék, a visszaesőket pedig pénzbírsággal büntetnék.
Több mint 14 ezer demonstráló embert, köztük gyerekeket tartóztattak le az utóbbi hetekben Iránban.
Súlyos megtorlás várhat odahaza az iráni válogatottra, amely a katari futball-világbajnokságon a himnusz alatt hallgatással tiltakozott. Iráni tüntetők mégis határozottabb kiállást követelnek a nemzet büszkeségét és egységét megtestesítő csapattól. A Team Melli – A nemzet csapata – szinte a tiltakozások kezdete óta a politika kelepcéjében vergődik.
Egyik pillanatról a másikra visszaesett az adatforgalom az iráni internethálózaton. Minden valószínűség szerint a kormány próbálja ismét ilyen módon elejét venni az immár két hónapja egyre erősebb kormányellenes tüntetéseknek.
Mahsza Amini szeptemberi halála óta nem csitulnak a tüntetések, melyeknek több mint 400 halálos áldozata volt már.
A halálra ítélt férfit "világi romlottsággal" vádolták és azzal, hogy "Isten ellensége", ami az iráni jog szerinti egyik legsúlyosabb bűncselekmény. A teheráni bíróság még bűnösnek találta egy kormányzati épület felgyújtásában, a közrend megzavarásában és a nemzetbiztonság veszélyeztetésében is.
Az aktivista Maszih Alinedzsad azt kéri a nyugati vezetőktől, hogy ne fogjanak kezet az iráni vallási vezetőkkel és ne üzleteljenek Iránnal.
Az iráni parlament elsöprő többséggel elfogadott nyilatkozatban követelt súlyos büntetéseket az ország igazságszolgáltatásától az őrizetbe vett tüntetőkre - közölte vasárnap a helyi sajtó.
Egy emberi jogi szervezet szerint a biztonsági erők könnygázt vetettek be és tüzet nyitottak az emberekre az iráni Szakkezben.
A hajukkal üzennek a hatalomnak.