Washingtonban doktorált és a Világbanknál dolgozott az új palesztin kormányfő
Szinte lehetetlen a feladata Mohamed Musztafa miniszterelnöknek: megreformálni és egyesíteni a palesztin vezetést.
Szinte lehetetlen a feladata Mohamed Musztafa miniszterelnöknek: megreformálni és egyesíteni a palesztin vezetést.
II. Abdalláh jordániai király, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Mahmúd Abbász, a Palesztin Hatóság elnöke közös közleményükben azt is kijelentették, hogy mereven ellenzik a palesztinok bármilyen módon történő kitelepítését vagy olyan helyzet teremtését, amelyben kényszerűségből maguk mennek el területeikről.
Donald Trump lehetséges visszatéréséről ír a Bloomberg és a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A Putyin-rendszer természetét és az ukrajnai háború kilátásait fejtegeti a Neue Zürcher Zeitung. A New York Times szerint megrendültek azok a pillérek, amelyek az elmúlt 50 évben stabilizálták a világot. A Süddeutsche Zeitung a gázai rendezés lehetőségeit latolgatja, és ugyancsak az izraeli-palesztin háború kimenetelét, Netanjahu politikai mozgását elemzi a Guardian szemleírója. A Bloomberg szerzője szerint könnyen előfordulhat, hogy az álhírek megszabják a demokrácia egész jövőjét. Válogatásunk a világlapok cikkeiből
Az Izrael mellett teljes mellszélességgel kiálló Egyesült Államokat terheli a felelősség mindazért, ami jelenleg a Gázai övezetben történik – fogalmazott Mahmúd Abbász.
Netanjahu kiterjesztené Izrael ellenőrzését Gázára, míg Mahmúd Abbász egy független palesztin állam létrehozását követeli.
A Hamász újra a nemzetközi politika homlokterébe helyezte az izraeli–palesztin konfliktust – vélekedett Elias Dahrouge libanoni politológus. Úgy véli, nem látni, hogy a háború után ki rakhatna rendet a Gázai övezetben, és hogyan indulhatna meg a párbeszéd.
Nem tudni, hogy miért volt szükség a szöveg javítására.
Tinédzserként a militáns Fatahhoz csatlakozott, ült izraeli börtönben, tevékenykedett a Palesztin Hatóság biztonsági szolgálatában is, jelenleg az Izraellel való kapcsolattartásért felelős polgári ügyek minisztériumát vezeti. Számos ellenséget szerzett magának a palesztin eliten belül, mert az izraeliekkel napi szinten együttműködik.
A legújabb ciszjordániai összecsapások nemcsak az izraeli stratégia hiányára mutatnak rá, de a Palesztin Hatóság és veterán elnöke, Mahmúd Abbász tehetetlenségére is.
Mahmúd Abbász a múltban, korábbi erőszakos eseményeket követően már többször rendelt el hasonló szüneteket.
Egyre véresebb az izraeli–palesztin konfliktus Ciszjordániában. A palesztinok eddigi ismert szervezeteinek egyre kisebb szava van, az új militáns csoportok a fegyveres harcot tartják a megoldásnak, és ebben már a nép többsége támogatja őket.