Egy teljes római város romjaira bukkantak egyiptomi régészek
A Luxor közelében felfedezett római kori település feltárása során számos érdekes leletre bukkantak, például fémkohókra is.
A Luxor közelében felfedezett római kori település feltárása során számos érdekes leletre bukkantak, például fémkohókra is.
Rekordévet zárt a Szerencsejáték Zrt.
Egy egyiptomi régészeti misszió bejelentette csütörtökön, hogy megtalálta a 3000 éves "elveszett aranyvárost", amelyet a homok temetett maga alá az ókori emlékekben gazdag Luxorban.
A közel 3600 éves koporsóba egy 16 éves lányt temettek. A kutatók szerint – a mellé helyezett tárgyak alapján – vélhetően nagyon szeretett sportolni.
A dél-egyiptomi Luxorban harminc színes fakoporsóra bukkantak a kutatók, a bennük lévő múmiák épen megmaradtak.
Egy ókori sír és harminc műhely maradványait tárták fel régészek a dél-egyiptomi Luxorban.
Egy 3500 éves sírt, valamint egy legkevesebb i. e. 1069-ből való koporsót és benne egy múmiát tártak fel a régészek a dél-egyiptomi Luxor két helyszínén.
A középső dinasztia korából (Kr.e. 2137-1781) származó sírt és két igen jó állapotban fennmaradt szarkofágot tártak fel francia és egyiptomi régészek a dél-egyiptomi Luxorban.
De az biztos, hogy felfigyeltek rá.
Egy szokatlan tájolású Ozirisz-templomot is találtak a régészek.
Az erős szél miatt történhetett a szerencsétlenség. Egyelőre nem tudni, milyen nemzetiségű turisták utaztak a hőlégballonnal.
Minden jel arra utal, hogy Nofertiti egyiptomi királyné valóban a Tutanhamon-sírban fekszik – közölte Nicholas Reeves brit régész csütörtökön, aki egy kairói sajtókonferencián mutatta be eddigi eredményeit.