Így néz ki a NASA űrállomása, ami a Hold körül kering majd – videó
A tervek szerint a Gateway nevű űrállomás fedélzetén egyszerre négy űrhajós tartózkodik majd, akik a Holdra szállás előtt pihennek majd ott meg.
A tervek szerint a Gateway nevű űrállomás fedélzetén egyszerre négy űrhajós tartózkodik majd, akik a Holdra szállás előtt pihennek majd ott meg.
A NASA egy, a ChatGPT-hez hasonlóan működő rendszert fejleszt, hogy az segítsen majd az űrhajósoknak.
A Lunar Gateway a tervek szerint 90 napon át lesz majd négy űrhajós szállása, akik onnan indulnak majd el a Hold felé. A jelek szerint azonban a szállásuk finoman szólva sem nevezhető összkomfortosnak.
A Lunar Gateway nevű űrállomás fontos pont lesz a Holdra, valamint később a Marsra induló űrhajósok számára. Ehhez készített egy műszert az Energiatudományi Kutatóközpont Űrkutatási Laboratórium.
Ausztárlia mellett Japán is bejelentkezett, hogy segít megépíteni a NASA űrállomását. A Lunar Gateway a tervek szerint a Hold körül kering majd, és az űrhajósok számára lesz ki- és visszatérési pont.
A határidőt és az anyagi keretet tekintve is irreális elvárásnak tűnik jelenleg, hogy a NASA 2024-ben újra embert tudjon küldeni a Holdra. De azért megpróbálják.
Átszámítva mintegy 109 milliárd forintból épülhetnek meg annak a Hold körül keringő űrállomásnak a legfontosabb elemei, amelyeken négy ember élne.
Válaszolva az amerikai űrhivatal Hold- és Mars-kutatási terveire, a Lockheed Martin bemutatta a Holdon leszállni képes űrhajójának modelljét.