Először indultak kínai színekben a Liu fivérek, Liu Shaoang dobogós lett
Bemutatkoztak Kínában a Liu fivérek, akik a kínai nemzeti rövid pályás gyorskorcsolya-bajnokságon új klubjuk, a Shaoang Tiencsin színeiben versenyeztek.
Bemutatkoztak Kínában a Liu fivérek, akik a kínai nemzeti rövid pályás gyorskorcsolya-bajnokságon új klubjuk, a Shaoang Tiencsin színeiben versenyeztek.
A korcsolyaszövetség fideszes elnöke a sportágat megosztó kérdésekről nyilatkozott.
A magyar bürokráciának három hónap kellett, hogy elengedje a gyorskorcsolyázókat, akiket már be is mutattak a tiencsini gyorskorcsolya csapatának.
Shaolinnál az adminisztráción csúszhatott el a szereplés, Shaoang esetében még több a kérdőjel.
A gyorsított eljárást segítette, hogy az olimpiai bajon sportolók folyékonyan beszélik a mandarint.
A Fradi elnöke korábban még csak a Kósa Lajos vezette korcsolyázó szövetséget hibáztatta.
Az FTC elnöke megint arról beszélt, hogy szerinte a korcsolyaszövetségnek lett volna mozgástere arra, hogy elérje: a sportolók Magyarországon maradjanak.
Bánhidi Ákos szerint sokat tanultak Csang Csing Linától, de ő is az európai edzésmódszerekről.
Lemondott a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség a Liuékkal szembeni követeléseiről, és lezárta a velük fennálló jogviszonyát.
Korábban Kósa Lajos, a szervezet elnöke azt mondta, hogy csak akkor járulnak hozzá az olimpiai bajnok short trackesek országváltásához, ha támogatási pénzeket fizetnek vissza. Sajtóhírek szerint azonban lehetséges, hogy mégis ingyen távozhatnak. A szövetség hallgat.
A két olimpiai bajnok short trackestől a becslések szerint több mint 700 millió forintot követel a sportági szövetség. Legalábbis eddig így volt.
Az olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázók többé nem a magyar színeket képviselik.