A gyorsított eljárást segítette, hogy az olimpiai bajon sportolók folyékonyan beszélik a mandarint.
Már tavaly karácsonykor, teljes titokban megkapta a kínai állampolgárságot Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang – írja a Világgazdaság.
A kínai sajtó szerint gyorsított eljárásban hozták meg Kínában a döntést, ami alapján a következő olimpián már az ázsiai ország színeiben indulhatnak Magyarország korábbi olimpiai bajnok gyorskorcsolyázói.
A Liu fivérekről november elején derült ki, hogy kezdeményezték az országváltáshoz vezető folyamatot a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetségnél (MOKSZ). Addigra már hónapok óta Kínában zajlott a felkészülésük, ahová követték a magyar válogatottól a kínaihoz szerződő Csang Csing Linát.
Akkor a szövetséget vezető fideszes politikus, Kósa Lajos azt még nyilatkozta, hogy a két short trackes biztosan magyar színekben folytatja a versenyzést. A Liu testvérek távozási szándékának bejelentése után szintén tett egy rosszul öregedő kijelentést Kósa: azt mondta, csak akkor járulnak hozzá az országváltáshoz, ha a két sportoló a felkészülésére szánt fejenként 100-150 millió forintot visszafizeti.
Végül mégis ingyen elengedte a gyorskorcsolyázó testvérpárt mind a MOKSZ, mind pedig a korábbi klubjuk, azaz az FTC.
A Liu testvérek nem az elsők: így veszíti el az ország a sikeres sportolókat
Sakkozó, műkorcsolyázó és sízők is elhagyták már Magyarországot. De emlékszik arra, hogy ki volt az, aki olimpiai bajnokként végül mégsem távozott? A magyar gyorskorcsolyasport legnagyobb csillagait veszíti el azzal, hogy Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang úgy döntött: egy másik országban folytatják pályafutásukat.
Kubatov Gábor: Egy afrikai országnál, meg ilyen helyeknél nyilván jobban élünk
Újévi köszöntőt tartott a Fradi elnöke, amelyben elmondta, “méregetjük, hogy az embereket mi érdekli, és a magyar embereket a futball érdekli”, valamint azt is elárulta, hogy Pascal Jansent félmilliárd forintért vásárolták ki a klubtól.