Felpörgették a Hős utcai lakások kisajátítását
A lakóknak 4-6 millió forintos kártalanítási összeget kínálnak.
A lakóknak 4-6 millió forintos kártalanítási összeget kínálnak.
"Mi haszna az államnak a hajléktalanokból? Annyian vannak, hogy már mindenhol találkozni velük Budapest szerte, és most mi is közéjük fogunk tartozni. Hol van az állam, hogy megvédjen minket?" – ezzel kezdte a történetét a Hős utca egyik lakója azon az utcafórumon, amelyet a velük foglalkozó civilek szerveztek Kőbányán, mert a hivatalos utakon nem kaptak jogorvoslatot, de még válaszokat is alig.
A kőbányai önkormányzat felmondta a Kontúr Közhasznú Egyesület bérleti szerződését. A Kontúr a Hős utcai gettó egyik épületében, a 15/A első emeletén bérelt lakást.
Jövő év végére a kőbányai önkormányzat tulajdonába kerülhet a bódítószerek kereskedelméről és önkényes lakásfoglalókról elhíresült Hős utcai lakótömb. A tulajdoni viszonyok rendezésére kisajátítási eljárás tehet pontot, a tervezett kerítés és a biztonsági őrség kérdése pedig bíróság elé kerülhet – írja csütörtöki számában a Magyar Idők.
A Hős utcai szegregátum lakói folyamatos nyomás alatt élnek, az önkormányzatnál a humánum az utolsó szempont a telepfelszámolás során. Ez a hvg.hu közéleti podcastja.
Önkormányzati többséggel elfogadta a Hős utca 15/A és 15/B társasházi közgyűlése, hogy kerítéssel vegyék körbe, és élőerővel biztosítsák a szegregátumot. A lakók nemmel szavaztak és perelnek. 131 millióból építenének egy nagyjából 15 milliós kerítést, a többi őrzésre menne el. Pedig a házakat le fogják bontani.
Hiába jelentek meg a rendőrök a Hős utcában, a drog maradt, sőt, tovább terjedt. Mellette ott van a lakhatási bizonytalanság, a szegregátumra a bontás vár. Ide szervezett alkotótábort a helyi gyerekeknek egy civil közösség. Riport biofűvel és gyerekmosollyal, kitöréssel és színezővel.