Visszavonul az olimpiai bajnok gyorskorcsolya-váltó egy tagja
Knoch Viktor már nem érzi magában az erőt a folytatáshoz.
Knoch Viktor már nem érzi magában az erőt a folytatáshoz.
A klub 62 év után újra gyorskorcsolya-szakosztályt indít, ahová sajtóértesülések szerint igazi világsztárokat sikerült átcsábítania az MTK-tól.
A győzelmet hozó futam előtti kulisszatitkokról, a rajongókról, az Usian Bolttól várt pezsgőről is meséltek a Vasárnapi Blikknek a férfi gyorskorcsolyaváltó tagjai, akik sporttörténelmet írva megszerezték az első téli olimpiai aranyat.
A montreali világbajnokság után dönti el Knoch Viktor, hogy folytatja-e a pályafutását.
Pjongcsangban szakítottak azzal a gyakorlattal, hogy a sportolóknak a versenyük napján adják át a megnyert érmeiket. Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor is pénteken kapta meg a csütörtökön megszerzett, történelmi aranyat.
A visszatérésre készülő, szintén gyorskorcsolyázó feleségével fognak döntést hozni.
Burján Csabának, Knoch Viktornak, Liu Shaoangnak és Liu Shaolin Sándornak a plágiumbotrány miatt 2012-ben lemondani kényszerült egykori köztársasági elnök, a Magyar Olimpiai Bizottság korábbi elnöke, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja, Schmitt Pál adta át a medálokat.
Sporttörténelmet írt Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba és Knoch Viktor azzal, hogy a pjongcsangi téli olimpián 5000 méteren olimpiai bajnok lett rövidpályás gyorskorcsolyában. Magyarország első téli ötkarikás aranyát hódították el. De mit kell tudni róluk, és hogyan jutottak el idáig?
Soha többet nem kell aggódniuk a pénzügyeik miatt az olimpiai bajnok magyar gyorskorcsolyázóknak.
A Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor, Burján Csaba összetételű négyes Kínát, Kanadát és Koreát megelőzve győzött.
Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang bejutott a negyeddöntőbe a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyében a téli olimpián.
A fináléra jövő csütörtökig kell várni.