Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Király_Béla

Itthon hvg.hu

Rendőr és katona ritkán szegődik politikusnak

A Fidesz a Borkai Zsolt személye miatt ismertté vált alkotmánymódosítással szabna gátat annak, hogy a rendvédelmi területen dolgozók egyenruhájukat levetve átzsilipeljenek a politikai pályára. Az elmúlt két évtized országos politikusai közül a hvg.hu csak hat olyat talált, akik korábban a rendvédelem vagy a honvédelem területén dolgoztak, s közülük is csak ketten váltottak közvetlenül vagy röviddel leszerelésük után a politikai pályára.

Itthon hvg.hu

November 4. és a hamis atomtámadás 1956-ban

Ötvenhárom évvel ezelőtt, november negyedikén a szovjet csapatok leverték a magyar forradalmat, és azóta sok legenda született a fegyveres ellenállásról. Reguláris katonaságunk szórványosan bocsátkozott november negyedikén harcokba, leginkább a nemzetőrök és a felkelőcsoportok próbálták feltartóztatni a szovjet csapatokat. Az egyik legvitatottabb epizód a nagykovácsi csata, amelynek megtörténtét is sokan kétségbevonják. Király Béla még "hamis atombombát" is látott felrobbanni.

Itthon MTI

Eltemették Király Bélát

Katonai tiszteletadással temették el Király Béla nyugállományú vezérezredest csütörtökön Budapesten, a rákoskeresztúri Új köztemető 300-as parcellájában.

Itthon MTI

A The Washington Post Király Béláról

A The New York Times után a pénteki The Washington Post is terjedelmes, fotóval illusztrált nekrológban emlékezett meg a 97 éves korában elhunyt Király Béláról.

Világ MTI

Király Béláról ír a New York Times

Király Béla volt az egyik legaktívabb magyar emigráns az Egyesült Államokban, írásai jelentek meg és széles körben előadásokat tartott 1956-ról, és az ENSZ-ben is beszélt a magyar felkelésről - írta a szerdai The New York Times.