Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Kenedi-bizottság

Itthon Tossenberger Adél

Visszatáncolt a kormány: húzódik a rejtélyes szalagok ügye

Mégsem vihetik haza az egykori megfigyeltek a róluk szóló, a pártállami rendszerben született ügynöki jelentések eredeti példányát, miután a kormány visszavonta erre vonatkozó határozatát. Az igazságügyi tárca szerint ez nem az eredeti tervek tökéletlenségének az elismerése, egyszerűen csak belátták: részletesebb szakmai vitára van szükség. Az ügynöklistákat tartalmazó mágnesszalagok adatainak feldolgozása is megrekedt, a minisztérium szerint a közeljövőben nem is tervezik, hogy előveszik a kérdést.

Itthon MTI/Népszava

A Kenedi-bizottság ma kitálal

Átadta Orbán Viktor kormányfőnek a jelentését a mágnesszalagok adatainak kezelését ellenőrző Kenedi-bizottság, és annak főbb elemeit szerdán nyilvánosságra is hozza – tudta meg a Népszava.

Itthon MTI

Kutathatók lesznek az állam ügynökeinek adatai

Megszűnik a Kenedi-bizottság tagjainak megbízatása és az előző rendszerben megfigyeltek hozzájuthatnak a róluk készült iratok eredeti példányaihoz - többek között ezt tartalmazza az állambiztonsági szolgálatok mágnesszalagra rögzített adatbázisaiban található adatok felülvizsgálatáról szóló, most megjelent kormányrendelet.

Itthon hvg.hu

Index: megszűnik a Kenedi-bizottság

Az ügynöklistákat tartalmazó, titkosított mágnesszalagok feldolgozását felügyelő Kenedi-bizottság megszüntetéséről szóló kormányrendelet jelent meg csütörtökön - írja az Index.

Itthon hvg.hu

Pártállami iratfeltárás: hol késik a "dossziétörvény"?

Augusztus végére ígérte Ficsor Ádám egykori titokminiszter, hogy a kormány megtárgyalja, majd az őszi ülésszak elején már a parlament elé kerül a pártállami múlt megismerhetőségét célzó törvényjavaslat. A „dossziétörvénynek” azonban egyelőre se híre, se hamva.

Itthon

„A nyomozás megállapította, hogy a főrabbi zsidó és vallásos”

Mi legyen a volt titkosszolgálati iratokkal? címmel rendezett a minap kerekasztal-beszélgetést a Beszélő. Varga László történész, a Fővárosi Levéltár volt főigazgatója, a Kenedi-bizottság tagja egy hullámhosszon volt Gulyás József szabaddemokrata képviselővel, a Nemzetbiztonsági Bizottság tagjával. Mindketten vitatkoztak Tóth Károllyal, a bizottság szocialista alelnökével, aki szerint a rendszerváltás óta a titkosszolgálatok törvényesen működtek.