Katargate: Razziáztak a belga hatóságok, újabb EP-képviselőt tartóztattak le
Egy olyan EP-képviselőről van szó, akinek múlt héten függesztették fel a mentelmi jogát.
Egy olyan EP-képviselőről van szó, akinek múlt héten függesztették fel a mentelmi jogát.
A Katar-gate korrupciós botrány miatt nagyszabású transzparenciakampány indult Brüsszelben, ahol Roberta Metsola az első parlamenti elnök, aki tájékoztatja a közvéleményt arról, mit kapott ajándékba.
A vádalkuba Pier Antonio Panzeri a Katar-gate ügyben szintén érintett lányát és feleségét is bevonta. Panzeri beismerte, hogy megvesztegették, és ő is lefizetett másokat.
A miniszterelnök azzal viccelődött, hogy talán a következő Eb-re is kijut a csapat.
Az amerikai lap vezércikke szerint az Európai Unió nem engedheti meg magának, hogy pont olyan hozzá nem értőnek és korruptnak tűnjön, mint ahogyan azt ellenségei el akarják róla hitetni.
„Senki nem marad büntetlenül. Egyikük sem” – írta Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke.
A belga pénzügyi ellenőrzés szigorú: a rendőrség nem véletlenül leplezte le a Katar-gate botrányt az Európai parlamentben. Sok afrikai állam nagykövetségének működése is veszélybe került azonban, mert diplomatáik nem nyithatnak bankszámlát Brüsszelben korrupciós és pénzmosási gyanú miatt.
A rendszerszintű korrupcióval gyakran vádolt magyar kormányzat vezetője ismét nem hagyta szó nélkül az EU vélhetően egyik legsúlyosabb vesztegetési botrányát.