J.K. Rowling és Elon Musk is a szólásszabadságot félti egy skót törvénytől
A legnagyobb felháborodást az váltotta ki, hogy a transznemű embereket is védené a gyűlöletkeltéstől az új jogszabály.
A legnagyobb felháborodást az váltotta ki, hogy a transznemű embereket is védené a gyűlöletkeltéstől az új jogszabály.
"Ha San Francisco belvárosában sétálsz, közvetlenül az X/Twitter központja közelében, zombi apokalipszis van."
Az amerikai haditengerészet egy volt pilótája, Ryan Graves szokatlan részletességgel beszélt arról a pillanatról, amikor elmondása szerint közeli kapcsolatba került egy azonosítatlan repülő tárggyal, azaz: ufóval.
Öt hónappal azután, hogy a népszerű, ma már csak három tagot jegyző formáció otthagyta a Spotifyt, most csendben visszatértek a streamingszolgáltatóra. Egykori zenésztársuk viszont másképp döntött, és ez hatással van a régebbi albumokra is.
Csenevész gyerekből feketeöves harcos, majd tévés színész és műsorvezető lett Joe Rogan, akinek füvezéssel kísért, sokszor botrányos nézeteket terjesztő műsorait tízmilliók hallgatják, elsősorban negyvenes és fiatalabb férfiak.
Sorra hagyják el a zenészek a Spotify-t, mert a podcastkirály műsorából egyre sűrűbben árad a Covid-ügyi dezinformáció. De a standupos ketrecharc-kommentátor nem ma kezdte a bajkeverést, évek óta veszik elő transzfób, rasszista és más szélsőséges nézetek terjesztéséért, miközben ő váltig állítja, hogy nem akar rosszat, csak meg akar szólaltatni olyanokat is, akik kiszorultak a mainstream médiából. Sokaknak így ő a szólásszabadság bajnoka, a visszásságok ellenére rajongótábora egyre nő, és úgy tűnik, a médiafogyasztási szokások változása is az ő kezére játszik.
Neil Young egykori zenésztársai mellett Trump unokahúga sem kér továbbá a streamcsatornából.
A streamóriás megígérte, hogy tartalomajánlásokkal él majd a Covid-témájú podcastok esetén.