Naplószerűen dokumentált életről olvasunk, aztán kiderül, hogy fikció – könyv a feldolgozatlan gyászról
Gerbrand Bakker holland író A borbély fia című regényében a származás és a rokoni szálak furcsaságait mutatja be.
Gerbrand Bakker holland író A borbély fia című regényében a származás és a rokoni szálak furcsaságait mutatja be.
Hol intim, hol groteszk a hangvétele az író Eszmélésem története című elbeszéléskötetének, amelyben Budapest ostromától a forradalmon és az internálótáboron át 1989 őszéig tartó személyes és családi emlékeit dolgozza fel.
Elfogadhatatlannak tartják, hogy „Európa közepén a 21. században a megbélyegzés és a kirekesztés legyen egy ország kultúrájának alapja”.
Lize Spit Olvad című munkája nem hibátlan, de figyelemre méltó bemutatkozás.
Színházi életünk komor pillanatai és egy legendás Marat-előadás születésének körülményei a pécsi Jelenkor legújabb számában.
Mészöly Miklós születésének 100. évfordulója alkalmából öt novelláját gyűjtik kötetbe és adják át a diákoknak.
A Jelenkor Magazinnal a lap régi és új előfizetőinek kedveskedik.
Virtuális és valóságos utazásaink, nagyon is igazi kríziseink: egy könyv a haza elvesztéséről és a visszatérés lehetetlenségéről, egy pedig a néha igencsak groteszk életközépi démonokról.
Napló a hátunk mögött hagyott karantén időszakról, betekintés, hogyan csinálják a világ legboldogabb országában, megrázó gyászfeldolgozás-irodalom, vérfagyasztó krimi, alternatív Trianon-kötet, egy barátság bonyolult pillanatai, egy nem hivatalos, de annál érdekesebb irodalmi szöveggyűjtemény, lassításra felszólító versek. Többek között az a jó a nyárban, hogy van időnk végre könyveket olvasni. A legfrissebb kötetek közül válogattunk, amiket jó szívvel ajánlunk a szabadság idejére.