Sok magyarnak okoznak gondot a havi törlesztők
Konkrétan az ország több mind kétharmadának volt már gondja az időben törlesztéssel.
Konkrétan az ország több mind kétharmadának volt már gondja az időben törlesztéssel.
Szinte minden iparágban nőtt a leírási veszteség az elmúlt egy év alatt Európában. Kiemelkedő negatív változás az oktatásban, az építőiparban és a pénzügyi szolgáltatások terén tapasztalható; az európai építőipar számláinak csupán 51 százalékát egyenlítik ki 30 napos határidővel és az egészségügy számláinak is csak 59 százalékát fizetik ki egy hónapon belül.
Nem sok jóra számíthatnak azok a magyar cégek, amelyeknek kintlevőségeik vannak, egy felmérés szerint nem nagyon csökken a fizetési kockázat, sőt a vállalkozások harmada növekedést vár. A nemfizetés a munkaerőpiacon is turbulenciákat okoz, mert nincs pénz új munkatársak felvételére. Magyarország továbbra is a veszélyzónában tartózkodik.
Másfél hónap múlva lejár a kilakoltatási moratórium, kezdődik ismét a hadakozás a végrehajtókkal, ám úgy fest, érdemes megtámadni a végrehajtási határozatokat. Az azénpénzem kilakoltatási összefoglalója.
Európában minden korábbinál magasabbra, 350 milliárd euróra emelkedett tavaly a behajthatatlan követelésekből eredő veszteség; Magyarországon is romlott a helyzet az Intrum Justitia követeléskezelő cég felmérése szerint.
A magyar lakosság fizetésképtelenségi okai között a leggyakoribb a munkanélküliség és az alacsony fizetés, derült ki az Intrum Justitia belső kutatásából.
A magyar vállalatok árbevételük 3,5 százalékáról gyakorlatilag lemondanak, szinte tényként kezelik, hogy a behajthatatlan követelések miatt ennyivel kevesebb bevételhez jutnak. Leginkább az állami szféra tartózkodik a fizetéstől.