Ma még jelentkezhet az első, női startup versenyre
Először rendezik meg a CEE Women startup versenyt, magyar kezdeményezésre.
Először rendezik meg a CEE Women startup versenyt, magyar kezdeményezésre.
PowerLancer.com néven hazai startup indult, hogy segítse a szabadúszó szakemberek hatékonyabb munkavégzését.
Megjelent a piacon az iBlueOpen, a 2013-as év legjobb mobilos projektje, amellyel Bluetooth-kapcsolaton keresztül lehet vezérelni a lakás zárszerkezetét, a garázsnyitót, vagy akár az autó lopásgátlóját. A vonalkód-technológiát használó zárszerkezettel előrukkoló hazai gyártó cég megoldásához sem wifi, sem elektromos ellátás nem szükséges.
A cigarettacsikk az egyik leggyakoribb szemét. A cigarettacsikk nem biodegradálódó hulladék, és lebomlása is igen lassú. A TerraCycle programja segítségével azonban ezek a hulladékok is 100% -ban újrahasznosíthatóak. A hulladék nagy részéből ipari célra használható műanyag-granulátumot gyártanak. A cég Magyarországon is elindítja a már több országban sikerrel működő cigarettahulladék-gyűjtő programját.
A legtöbb magyar kkv kizárólag belföldre koncentrál, így lehetőségei eleve korlátozottak. Ráadásul a jelenség nem csak globális, de régiós összehasonlításban is aggasztó a magyar vállalkozásokra nézve. Az okok - többek között - az alacsony nyelvtudásban, a hiányos gazdaságföldrajzi és nemzetközi kereskedelmi ismeretekben keresendőek.
Korai szakaszban lévő startupokkal lehet nevezni az idei Startup Underground (SUU) versenyre, ahova az egész régiókból várják a jelentkezőket. A legjobb nyolc jelentkező, az április 18-i döntőben prezentálhatja pályamunkáját befektetők előtt.
Svédország, Dánia, az Egyesült Királyság és Finnország mögött Magyarországon volt a legnagyobb a kockázati tőkebefektetések GDP-hez mért aránya tavaly. Idén a Jeremie II alapok indulásával még több pénz juthat a startup vállalkozásokhoz.
Felfutóban az egyetemi innováció, beindulni látszik az a gondolkodás, amely a végén hatékony innovatív termékeket hoz létre. Az egyetemi versenyek láthatóan új tehetségeket adhatnak a startup ökoszisztémának.
Több tízmilliós támogatást kap a Széchenyi Tőkebefektetési Alaptől orvostechnikia eszközök fejlesztésére és gyártására a Hispatologia Kft. A cég ezzel új munkatársakat tud felvenni, és további országokba is exportálhatja termékeit.