Mindenkit a pokol érdekel
Hieronymus Bosch híres festménye, A gyönyörök kertje hiába idézi meg az édeni állapotokat, az emberek szemét sokkal jobban vonzza a pokol.
Hieronymus Bosch híres festménye, A gyönyörök kertje hiába idézi meg az édeni állapotokat, az emberek szemét sokkal jobban vonzza a pokol.
Több mint 250 ezren látták a Szépművészeti Múzeum Menny és pokol között - Hieronymus Bosch rejtélyes világa című kiállítását, ezzel az április 9. és július 17. között megrendezett tárlat lett a múzeum történetének második leglátogatottabb kiállítása.
Szakemberek megvizsgálták a képet, a múzeum pedig közleményt adott ki az esetről.
Az alkotásokat július közepéig meg is lehet nézni a múzeumban.
Nem kétséges, a Bosch-kiállításnak megvan a vonzereje.
Hieronymus Bosch festményei attól olyan hátborzongatóak, hogy a középkor emberének a rémlátomásait ábrázolják a reneszánsz ember tudásával – a Szépművészeti Múzeum július 17-ig látogatható kiállítása a rejtélyes művész nyomába ered.
Ördög és pokol, szentek és gyarló emberek, tudósítás a sötét középkor végnapjairól. Szombattól várja a látogatóit a Menny és pokol között – Hieronymus Bosch rejtélyes világa című tárlat.
Kicsomagolták a Szépművészeti Múzeumban szerdán Hieronymus Bosch Bolondok hajója című festményét, amely az intézmény Menny és pokol között – Hieronymus Bosch rejtélyes világa címmel április 9-től látható, egymilliárd eurós biztosítási összértékű anyagot felvonultató kiállításán lesz látható.
Akár 2026-ra elkészülhet az Új Nemzeti Galéria, ha a kormány úgy dönt, mondta Baán László a Szépművészeti Múzeum főigazgatója az intézmény idei kiállításairól szóló beszélgetésen, ahol egy 750 ezer dollárért megvásárolt Cezanne-művet is bemutatott.
A Boscht idéző alkotásról nem maradhatott le Trump, Bowie és a Pokémon Go.
Egy interaktív weboldal segítségével minden eddiginél többet tudhat meg a világ egyik legbizarrabb és -részletgazdagabb képéről.