Páratlan római kori lelet került elő egy brit vasútvonal mellől
A kutatók óriási szerencséje, hogy a lelet oxigénhiányos környezetben volt, így nem tudott elrohadni.
A kutatók óriási szerencséje, hogy a lelet oxigénhiányos környezetben volt, így nem tudott elrohadni.
A régészek szerint jelentős kereskedelem zajlott a térségben, amelyet tíz méter széles út szelt át.
Több száz ritka, vaskori érmét találtak régészek egy vasútvonal építése előtt végzett archeológiai feltáráson Nagy-Britanniában.
A kontinenst elsőként körbe hajózó és annak nevet adó angol tengerésztiszt, Matthew Flinders (1774–1814) maradványait azonosították a régészek London egy hajdani temetkezőhelyén a HS2 nagysebességű vasúti hálózat építési munkálatainak keretében.
A valaha volt legnagyobb brit régészeti feltárás kíséri a nagysebességű vasút építését Angliában. Londonban 45 ezer csontvázat visznek el az egykori temetőből, ahol például Ausztrália névadója is nyugszik. A helyiek nem túl boldogok.
HS2 – ez a neve annak a gyorsvasútnak, amelyet a tervek szerint 2032-re építenének ki London és Leeds, valamint a brit főváros és Manchester között. A nagysebességű vonatokkal az ígéretek szerint nagyjából egy órán belül elérhető lenne London a két északi városból. A terv sokaknak nem tetszik, szerintük milliók életét tennék tönkre, ha megvalósítanák. Az új vasútra több mint 30 milliárd fontot költenének.