Jogerősen letöltendőt kapott a Gyurcsány-kormány nemzetbiztonság vezetője
A számos bűncselekmény mellett hivatali vesztegetéssel is terhelt ügy 2013 óta húzódott.
A számos bűncselekmény mellett hivatali vesztegetéssel is terhelt ügy 2013 óta húzódott.
A kötetben szereplő 12 szerző tudományos értekezése a témakör alapműve lett.
Idén ünnepeljük a rendszerváltás 30 éves évfordulóját, aminek velejárója volt a hírhedt III/III-as ügyosztály megszüntetése is. A magyar titkosszolgálat az utolsó pillanatig gyártotta a jelentéseket, de hiába volt minden pártban ügynökük, tehetetlenek voltak – erről beszéltünk Gyarmati György történésszel, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának volt igazgatójával.
Az egykori Nemzetbiztonsági Hivatal főigazgatója öt, a szervezet egykori osztályvezetője három évet kapott nem jogerősen.
Miként vált az ÁVH az elnyomás jelképévé 1956-ra? Hogyan gyűrte maga alá az 1953-ban elvileg „lefokozott” államvédelem az egész belügyet? Miért próbálta a politikai vezetés – különösen Rákosi – az ávósokra hárítani a teljes felelősséget az 1956-ig elkövetett bűnökért?
A kollaboráció és az ügynökkérdés címmel rendeztek konferenciát a Magyar Tudományos Akadémián. A mai ügynökleleplező beszédmód a rendszerváltás deficitjéből fakad, a felmentő beszédmódhoz pedig az "ügynök mint celeb" hozzáállás jellemző - mondta Rainer M. János előadásában.
Szabadlábra helyezték Gyarmati Györgyöt, az NBH egykori főosztályvezetőjét - írta szerdai számában a Népszabadság.
Az előzetes letartóztatásban lévő Gyarmati György, az NBH volt főosztályvezetője sanyargatással vádolja Magyarországot az Emberi Jogok Európai Bíróságán – írta a Népszabadság.
Előzetes letartóztatásba helyezték Gyarmati Györgyöt, az NBH egykori főosztályvezetőjét, miután többekkel együtt vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetéssel gyanúsították meg.
Legkésőbb holnap estig eldől, előzetes letartóztatásba helyezik-e Gyarmati Györgyöt, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főosztályvezetőjét – írja a Magyar Nemzet. A férfit vesztegetéssel gyanúsította meg a katonai ügyészség Galambos Lajossal, a hivatal volt főigazgatójával és az elhárítás volt jogászával együtt.
Ellenszavazat nélkül Gyarmati Györgyöt javasolta az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára (ÁBTL) főigazgatói posztjára az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága hétfői budapesti ülésén; Gyarmati György eddig hét éven keresztül töltötte be ezt a funkciót.