Fotókon a világ legszebb villámhárítója, az Eiffel-torony
Párizs legismertebb látványosságát évente átlagosan ötször éri villámcsapás.
Párizs legismertebb látványosságát évente átlagosan ötször éri villámcsapás.
Nem ő tervezte az akkor a világ legmagasabb építményének számító, Párizs szimbólumává vált tornyot, amelynek megvalósítását személyre szabott pályázaton nyerte el, mégis zseniális mérnökként, élelmes vállalkozóként emlékeznek a 100 éve elhunyt Gustave Eiffelre.
Egyebek közt meteorológiai mérőállomást rendezett be Gustave Eiffel az általa tervezett párizsi torony tetején – mesélte budapesti látogatásakor egyik ükunokája, Myriam Larnaudie-Eiffel, aki a decemberi centenárium alkalmából felkeresi azokat az országokat, amelyekben az építőmérnök alkotott.
Százkilencven éve, 1832. december 15-én született Alexandre Gustave Eiffel francia mérnök, a vasszerkezetek építésének mestere, az aerodinamika egyik első kutatója, az 1889-es párizsi világkiállításra készült, Párizs jelképévé vált Eiffel-torony megépítője.
Március 31-én 125 éves Franciaország és Párizs szimbóluma, az Eiffel-torony. Volt már a modern építészet ünnepelt alkotása, nevezték barbár rondaságnak, ami belerondít Párizs arcába, hirdette a nácik dicsőségét, és használták reklámfelületnek. De tulajdonképpen miért is lett egy teljesen haszontalan A-betű a világ legismertebb turistalátványossága?