Gustave Eiffel minden ravaszságára szükség volt, hogy fennmaradjon az Eiffel-torony – interjú Myriam Larnaudi-Eiffellel
Egyebek közt meteorológiai mérőállomást rendezett be Gustave Eiffel az általa tervezett párizsi torony tetején – mesélte budapesti látogatásakor egyik ükunokája, Myriam Larnaudie-Eiffel, aki a decemberi centenárium alkalmából felkeresi azokat az országokat, amelyekben az építőmérnök alkotott.
Myriam Larnaudie-Eiffel: Lenyűgözött az Eiffel Műhelyház belső szerkezete, ugyanazzal a technikával készült, mint az Eiffel-torony, ráadásul magyar tervezője, Feketeházy János az Eiffel építészirodánál dolgozott. Innovatívnak tartom, amikor egy ipari emlékművet kulturális, művészeti célokra hasznosítanak, ez esetben az egykori járműjavítót.
A Nyugati pályaudvar felújított épülete is szép példája annak, hogyan őrizzük meg az utókornak az értékeinket. Ükapám, Gustave Eiffel centenáriuma apropóján tartottam előadást a Francia Intézetben az ő életútjáról, munkásságáról, részt vettem a nevét viselő digitális szoba zárt körű megnyitóján. A dinamikus, vonzó város képét sugalló Budapesten is lesznek ősszel Eiffelhez köthető események.
HVG: Az Eiffel-leszármazottak azt tervezték, hogy az általuk létrehozott egyesület az emlékévben programokat szervez minden városban, ahol az Eiffel építésziroda működött. Hol tartanak?