Díjat alapítanak az idén elhunyt legendás nyelvészprofesszor, Grétsy László emlékére
<strong>Blankó Miklós nyelvész</strong> kezdeményezte az elismerés létrejöttét.
<strong>Blankó Miklós nyelvész</strong> kezdeményezte az elismerés létrejöttét.
A Farkasréti temetőben vesznek végső búcsút a nyelvésztől, és a Belvárosi Nagyboldogasszony-templomban tartanak gyászmisét az emlékére.
Az utolsó percig aktívan dolgozott, és nem szorult mások gondozására. Végül álmában halt meg, nem sokkal a 92. születésnapja előtt. A barátai, kollégái idézték fel az emlékeiket a legendás nyelvészről.
A 91 éves korban elhunyt Grétsy László mindannyiunk helyett is őrizte kicsit a magyar nyelvet, de annak változásait is megértően tudomásul vette. Az Álljunk meg egy szóra! „Tanár Ura” nemcsak a műsorban mutatta állandóan derűsnek magát, ez hozzá tartozott az alaptermészetéhez.
A nyelvész, tanár, akadémikus Grétsy a magyar nyelv hagyományainak ápolásával töltötte egész életét.
2021-ben új kezekbe került a Magyar Nyelvőr című lap alapítói és kiadói jogai is, erről azonban a szerkesztőséget elfelejtették tájékoztatni.
Scherer Péter kapta a Karinthy-gyűrűt, posztumusz díjazták a Magyar Televízió legendás tudósítóját, Chrudinák Alajost.
Grétsy László, Prima Primissima díjas nyelvészt szeretné tiszteletbeli elnökének az Anyanyelvápolók Szövetsége.
A magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői vehették át a 10. alkalommal odaítélt Prima Primissima Díjakat, valamint a Jubileumi Prima Primissima Díjakat péntek este a Művészetek Palotájában. Elmaradt a Demján Sándor díjalapitó kifizetetlen alvállalkozói által beígért tüntetés.
Jó ideje terjed a neten egy nyelvi példa, amely a magyar nyelv különlegességét próbálja bemutatni. Forrásként Grétsy László egy előadását jelölik meg, és csak kevés olyan oldal van, amely ezt a hivatkozást zárójelbe tenné. Az Urbanlegends.hu e sztori nyomába szegődött.