Geszti Péter az Arénában ad születésnapi koncertet
60 éves lesz a reneszánsz ember, kínrímek atyja, színész, énekes, dalszövegíró, producer, reklámszakember.
60 éves lesz a reneszánsz ember, kínrímek atyja, színész, énekes, dalszövegíró, producer, reklámszakember.
Dupla Rapülők-koncertre készül, amelyeknek nem titkolt célja, hogy visszarepítsék a nézőket a 90-es évek elejére, egy innen nézve sokkal bizakodóbb időszakba. Úgy véli, a rendszerváltás utáni másfél évtized apró betűs rész lesz csak a történelemkönyvekben, és mára visszaállt az ország „normál működése”. Az ő stratégiája e helyzetben, hogy a maga által teremtett kis körökben próbál szabad maradni. Interjú Geszti Péterrel.
A pénteken nyitó ARC-kiállítás apropóján kérdezte a Médiapiac Geszti Pétert, aki alaposan nekiment az „Uj Péter szellemi hátsójából kibújt” honi online-újságírásnak, ami csak a saját tábornak szóló üzeneteket közvetít. Ő viszont nem hisz a fikakultúrában.
„Berlin, Párizs, London, hol nem vagyunk otthon? / Menni vagy épp maradni nehéz?” – Geszti egy Sting-szám alapján írta meg a Hungarian in Europe című dalát a kivándorlásról, amelyhez közösségi videoklip készült a kint élők felvételeiből.
Itthon kultúrrasszizmus van, az emberek gettókba zárják magukat, amelyek között nincs átjárás. Magyarország egy fekete lyuk, szellemi "leostobásodás" van, az emberek pedig trollbarlangokban élnek. A pangás időszakában csak a humorérzékünkbe kapaszkodhatunk. Geszti Péter a szentimentális Magyarország-slágertől közel tíz év alatt jutott el addig, hogy a kivándorlásról írjon sírva vigadó dalt. Interjú.