Trump győzelme után a bestsellerlista élére ugrott A szolgálólány meséje
Az 1984 és a Fahrenheit 451 is tömegeket kezdett érdekelni az elnökválasztás eredményének hírére.
Az 1984 és a Fahrenheit 451 is tömegeket kezdett érdekelni az elnökválasztás eredményének hírére.
Könyv, film, zene, bulvár – George Orwell öröksége beivódott a kultúra szövetébe.
A mű címe Julia, a szerző, Sandra Newman két évvel ezelőtt kapott lehetőséget az Orwell-hagyatékot kezelő alapítványtól arra, hogy újraalkossa a regényt.
A szovjet politika egykoron számíthatott a kapitalizmusban csalódott, nem kommunista nyugati értelmiségiekre, akik hinni akartak egy igazságosabb társadalomban. Putyin is talált külföldön híveket, akik diktatórikus hatalomgyakorlására tekintenek példaként.
A putyini hatóságok által feloszlatott Memorial szervezet egykori tagja, Oleg Orlov nem hagyta magát, a bíróságon is keményen védekezett.
Vannak, akik a putyini rendszer és az orwelli disztópia áthallásait sejtik a háttérben, mások szerint viszont épp a nyugati liberalizmus mutat totalitarista jegyeket, aminek következtében az oroszok nem elszenvedőkként, hanem kívülállókként lapozgathatják a regényt.
Persze van, ami nem változott: aki uralja a múltat, az uralja a jövőt is, aki uralja a jelent, az uralja a múltat is.
Brad Smith, a Microsoft elnöke szerint meg kell védeni a mesterséges intelligenciától az embereket, Kínát pedig le kell győzni a versenyben.
Nincs bűnözés, nincs betegség, háború, öregedés, nincs szenvedés, nincs birtoklási vágy. Egy amerikai sorozat kísérletet tesz a kilenc évtizede született és azóta klasszikussá vált regényben vizionált világ bemutatására, ahol a születéstől a halálig minden megtervezett, beleértve a boldogságot is.
Bő három percen keresztül olvasott fel az Állatfarmból egy fideszes polgármester. A vitában azonban előkerült Ciceró és a szemkilövető Gyurcsány is.
A totalitárius társadalom legpontosabb természetrajzát adó szatirikus regény, az 1984 klasszikus mondatai nemigen árulkodnak azokról a hányattatásokról, amelyek között Orwell, lényegében a halálos ágyán, papírra vetette azokat.
A brit író a polgárháború alatt járt az intézményben, később belehalt a kórba.