Késelés miatt őrizetbe vettek egy magyart Gdanskban, hatan megsebesültek
A hatóságok nem terrortámadásnak, hanem „szokványos gyilkossági kísérletnek” minősítik a történteket.
A hatóságok nem terrortámadásnak, hanem „szokványos gyilkossági kísérletnek” minősítik a történteket.
Kizárható, hogy kémek lettek volna.
A bíróság szerint a merényletnek nem volt politikai jellege.
Ha a Lengyelországot kevéssé ismerő emberek meghallják Gdansk nevét, alighanem úgy képzelik el a Szolidaritás szakszervezet bölcsőjének számító várost, hogy az alig több egy hatalmas kikötőnél és hajógyárnál. De nincs igazuk: miközben a Balti-tenger partján lévő város múzeumában illően megemlékeznek a Lech Walesa által alapított szakszervezetről, Gdansk és a vele szinte egybeépült Sopot és Gdynia minden tekintetben többet nyújt egy átlagos kikötővárosnál.
Arra, hogy ezt miért viharban, két fokban, az éjszaka közepén és engedély nélkül tették, már nem tudtak magyarázatot adni.
Életfogytiglanit is kaphat a 2019-ben elkövetett késelésért.
Mágiával összefüggő tárgyakat, köztük könyveket égettek a hívek az észak-lengyelországi Gdansk egyik templomában, az ott rendezett nagyböjti lelkigyakorlat során. Az akció felháborodást keltett a médiában, és elhatárolódott tőle az egyházmegye szóvivője is.
A három hónapos állatot pénteken mutatták be.
A meggyilkolt gdanski főpolgármester, Pawel Adamowicz helyére kiírt időközi választáson a város eddigi megbízott vezetője, Aleksandra Dulkiewicz kapta a legtöbb szavazatot, a választók 82,2 százaléka voksolt rá.
A férfit hamis tanúzással vádolják.
Több tízezren kísérték Pawel Adamowicz koporsóját, Lengyelországban nemzeti gyásznapot hirdettek.
Adamowicz koporsóját Gdanskon átvonulva vitték a gótikus Szűz Mária-templomba.