Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#GdF_Suez

Vállalkozás MTI

Kétszázmilliárdra perli az államot egy energiamulti

Pert indított a magyar állam ellen az Engie (korábbi nevén GDF Suez) az ICSID nevű washingtoni választott bíróságon a befektetővédelmi elvek megsértésére hivatkozva – erősítették meg a Népszabadság értesülését a GDF Suez Energia Holding Hungary Zrt.-nél, amely a tevékenységét lényegében az Égáz-Dégáz észak-dunántúli és dél-alföldi hálózatának üzemeltetésére korlátozza.

Gazdaság hvg.hu

Figyelő: Lagzi Lajcsi lakóparkjának 14 lakásában lophatták a gázt

A Lagzi Lajcsi lakóparkja ellen energialopás gyanújával indított vizsgálatot nem az áram- és gázszolgáltató kezdeményezte, de végül ők tizennégy lakásban találtak áramlopásra utaló nyomot – írja a Figyelő, amely szerint a lakodalmas zenész-vállalkozót állítólag a lakóparkot építő kivitelező dobta fel a rendőrségen.

Gazdaság Szabó M. István

Lázár egyengeti az utat az áramszolgáltatók kapitulációja előtt

A egyetemes gázszolgáltatók után az áramszolgáltatók is csak nyugodtan dobják be a törölközőt – ebben segítheti a cégeket a villamos energia törvényhez (vet) hétfőn benyújtott módosító csomag. Jogszabályi rásegítéssel dagadhat tovább az állami közműcég.

Vállalkozás hvg.hu

Debrecen és Nyíregyháza után Százhalombattát is bevette a Veolia

Megállapodást kötött a Veolia Energia Magyarország Zrt. és a GDF SUEZ Energia Magyarország Zrt. a százhalombattai fűtőmű adásvételéről. A szerződés értelmében a fűtőművet üzemeltető Dunai Hőtermelő Kft. százszázalékos üzletrésze a Veolia Energia Magyarország Zrt. tulajdonába kerül, amennyiben a Gazdasági Versenyhivatal és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal is jóváhagyja az ügyletet. A százhalombattai fűtőmű összesen 4200 lakás számára szükséges hőmennyiség előállításáról gondoskodik a Duna menti városban. Új tulajdonosként a Veolia Energia Magyarország Zrt. legfontosabb célja az ellátásbiztonság erősítése és a költséghatékonyság javítása, a helyben élők érdekeinek figyelembe vétele mellett – emelték ki a társaság képviselői.

Gazdaság Szabó M. István

Nem Orbán összevont szemöldökétől rezeltek be

Nem csak az állam kiüldözési harcával magyarázható, hogy minden magánkézben levő gázcég kivonul a lakossági szolgáltatásból. A veszteségek ide-oda tologatásával pár évig ki tudja húzni az Orbán-kormány anélkül, hogy emelni kelljen a gáz árát Felsmann Balázs, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója szerint. A volt energetikai szakállamtitkár úgy látja, a mostani "államosítási" hullám azért jön kapóra Orbánéknak, mert nem lesz majd, aki panaszkodhatna Brüsszelben, ha sérelem éri. Interjú.

Gazdaság Szabó M. István

Mindenkinek az állam ad majd gázt - mit kell tudnia a fogyasztónak?

Minden magáncég kiszáll a lakossági gázszolgáltatásból, az áramnál a fél ország kerülhet át az államhoz. Ki kell jelentkezni az eddigi szolgáltatótól? Lesz gázóracsere? Mit lehet tenni, ha az állam visszaél a monopolpozíciójával? Többet kell majd utazni, mire az ember ügyfélszolgálatot talál? El lehet hagyni a havidíjak befizetését, úgyis kivonul a lakossági üzletágból a mostani energiacég? Összeszedtük, mire kell felkészülni.