Olyan ásványt találtak egy kiszáradt marsi tó helyén, amit a Földön vulkánokban szoktak
Egy, a Gale-kráterben talált ásvány, a tridimit hátteréről osztott meg nemrég új információkat egy kutatócsoport.
Egy, a Gale-kráterben talált ásvány, a tridimit hátteréről osztott meg nemrég új információkat egy kutatócsoport.
Miközben a Perseverance a Mars déli része felé halad, a másik rover, a Curiosity sem tétlenkedik. Talált is valamit, ami alaposan meglepte a NASA kutatóit.
Amerikai tudósok vizsgálták a Curiosity marsjáró által készített felvételeket a Gale-kráter kőzeteiről, ami alapján arra jutottak, a közeli Sharp-hegyről lezúduló víz elárasztotta a területet. A szakembereknek egy elméletük is van arra, miként nézett ki mindez.
Az űrkutatás történetében először sikerült tudósoknak megmérni a marsi Gale-kráter felszíne fölötti légkört alkotó gázok szezonális változásait, ez az oxigén olyan mértékű szezonális ingadozásaira derített fényt, amelyre nem találnak magyarázatot semmilyen ismert kémiai folyamattal.
A NASA marsjárója több mint 5 évvel ezelőtt landolt a Mars felszínén, azóta pedig nagyjából 18 kilométert tett meg. A téli évszak tiszta légkörét kihasználva most egy csodás panorámaképet készített a robot.
A NASA új marsjárója, a Curiosity (Kíváncsiság) a tervek szerint augusztus 6-án, közép-európai idő szerint reggel 7 óra 31 perckor száll le a vörös bolygón, ám a landolásról csak késve értesülhetnek a szakemberek, néhány napja ugyanis meghibásodott a Mars Odyssey amerikai űrszonda, amelynek élőben kellett volna "tudósítania" a manőverről.