Két magyar film felújított változatát vetítik a Lumiere fesztiválon Lyonban
Fábri Zoltán filmjeit harmadjára hívják meg a fesztiválra.
Fábri Zoltán filmjeit harmadjára hívják meg a fesztiválra.
A Fábri-filmet Jancsó Nyika, a „fiatalabb Pásztor” restaurálja. De szebbé varázsolnak még egy sor klasszikus magyar filmet.
Kiemelkedő magyar részvétellel kezdődik szerda este a 70. jubileumát ünneplő cannes-i filmfesztivál. Három magyar alkotással és egy magyar részvételű koprodukcióval a hivatalos válogatásában Magyarország vezeti a listát a meghívott filmek számát illetően a közép-európai országok közül.
A Körhintát 61 évvel a cannes-i premiert követően újra a legrangosabb fesztiválon vetítik, méghozzá felújított formában.
Kockánként restaurálják a Körhinta című filmet. Fábri Zoltán klasszikusa is része annak a digitális filmfelújítási programnak, amely átfogja a magyar filmörökséget. Évente 15 alkotást tudnak helyreállítani – hangzott el a pénteki RTL Híradóban.
Az akkor megszokott antifasiszta normatíva helyett a kisember rossz lelkiismeretére koncentrált Fábri Zoltán 1966-os fura holokausztfilmje. Az Anno Filklubban legutóbb az Utószezon volt műsoron.
Fábri Zoltán filmje igyekszik felmenteni a kisembert az erkölcsi felelősség alól: ha néma maradt is a vétkesek közt, maga is áldozata a folyamatoknak, még ha ebből időnként haszna is származhatott. Az Anno Filmklub legutóbbi estjén Az ötödik pecsétet vetítették.
Lehetetlen (nem) festeni – Tolvaly Ernő életműve a Ludwig Múzeumban / Rációmaró káoszmágia – lelet feLugossy László padlásáról / A holland „arany évszázad” – a Szépművészeti Múzeum tárlata / A sastól a tévémaciig – Szalay Péter Dunaújvárosban / Vészjóslóan bizarr világ – a képzőművész David Lynch / Design vagy kortárs ékszer? – trendek és fogalmak a globalizáció korában / A festő filmrendező – beszélgetés Fábri Zoltán unokájával
Noha a harmincas években Frank Borzage amerikai rendező (No Greater Glory) és az Alberto Mondadori-Mario Monicelli...
A Pál utcai fiúk című Molnár Ferenc-regény leghíresebb filmes feldolgozását a mai napig majdnem minden héten vetíti valamelyik televíziós csatorna. Megnéztük, hogyan alakult a műből készült 1969-es adaptáció gyerekszereplőinek karrierje az elmúlt negyven évben.