Szabadon felhasználhatóvá váltak Robert Capa fotói, Frida Kahlo festményei és Herczeg Ferenc művei is
2025. január elsejétől a szerzői jog alapján közkinccsé váltak azon alkotók művei, akik 1954-ben hunytak el.
2025. január elsejétől a szerzői jog alapján közkinccsé váltak azon alkotók művei, akik 1954-ben hunytak el.
A már életében legendává vált mexikói művész személyes használati tárgyai – fűzői, csizmái, beszáradt körömlakkjai – között voltak elzárva 50 évig azok a fotográfiák, melyek a művészpárt, családtagjaikat, ismerősöket, háziállatokat, valamint inspirációul szolgáló motívumokat ábrázolnak, és most Budapesten is láthatók.
Közel ötven évig lapult a festőművész Frida Kahlo fotógyűjteménye elzárva mexikóvárosi házának fürdőszobájában. A 2003-ban közzétett kollekcióból összeállított kiállítás most a Mai Manó Házban látható.
Életre szóló kötelékek, botrányos viszonyok, tiltott románcok, viharos kapcsolatok. A Nagy szerelmek című könyv a történelem legszenvedélyesebb és legtragikusabb szerelmi történeteit tárja elénk. A szerelem gyakran nem csak két ember magánügye: formálhatja a történelmet éppúgy, mint a közgondolkodást, a szexuális normákat, követendő példaként, akár intő jelként is szolgálhat eljövendő generációknak. A gazdagon illusztrált kötet bebizonyítja, hogy a szerelemnek annyi arca van, ahány szerelmespár él a világon. A HVG Könyvek által megjelentetett kiadványból több részt is közlünk.
A világhírű mexikói festő magyarul most megjelent, Szabó T. Anna fordította kötetében vannak képek és színes tintákkal írt szavak, versek, szerelmi vallomások és politikai eszmefuttatások.
Egy új könyvsorozat bemutatja, miként hódította meg szakmája csúcsát Jane Goodall, Coco Chanel, David Attenborough és Frida Kahlo. A HVG ajánlója a Kicsikből nagyok című könyvsorozathoz.
Az 1949-es Diego és én című kép a legdrágább latin-amerikai műalkotás lehet. Az jelenelgi rekordot éppen Diego Rivera egyik képe állította fel.
A világ leghíresebb múzeumaiban őrzött alkotásai mellett a 47 éves korában elhunyt mexikói festő gerincfűzőjét és végtagprotézisét is megmutatják abban az új dokumentumfilmben, amely Frida Kahlo legendás életútját idézi fel.
A Kis kedvencek és híres gazdáik című könyv világhírű tudósok, képzőművészek és írók házi kedvenceit mutatja be. A cikksorozat első részben három páros mutatunk be.
Eddig egyetlen hangszalagról sem tudtunk, amely Frida Kahlo hangját őrizte volna. Most előkerült egy.
A nemzetközi nőnap alkalmából cserélt ma logót a Google: a kereső főoldalán látható grafikára kattintva elindul a diasor, amely 13 nő szavait idézi fel. Íme a Google által összeválogatott inspiráló üzenetek eredeti nyelven és magyarul.
Az utóbbi három év legsikeresebb magyarországi kiállítása volt.