Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Flow-élmény

Business magazin HVG Extra Business

Hogyan legyünk kreatívak, amikor ég a ház?

Az üzleti életben egyre inkább előtérbe kerül a kreativitás fejlesztése, hiszen a szervezeteket nap mint nap új kihívások érik. A régi jól bevált módszerek már nem működnek, ezért a cégeknek folyamatosan új megoldásokra kell törekedniük.

Magyar Telekom Nyrt.

A flow-élmény jót tesz az üzletnek, vallják a különleges menedzserjáték fejlesztői

Elit tengerészgyalogosok, felsővezetők és egyetemisták is vannak annak a magyar-amerikai szimulátorjátéknak a felhasználói között, amelynek beosztott-karaktereit Csikszentmihályi Mihály, a flow-elmélet atyja modellezte. A FLIGBY majd 30-féle vezetői képességet, készséget fejleszt, tudtuk meg dr. Buzády Zoltántól, a program nemzetközi nagykövetétől.

Business magazin HVG Extra Business

Így győzhetjük le mindennapi szorongásainkat

Az egzisztenciális szorongás olyan belső frusztráció, amely létezésünkkel kapcsolatos. Elhatalmasodása önsorsrontó működésmódot eredményezhet: beletörődést abba, hogy ez már mindig így lesz. Mit tehetünk?

Vállalat + Vezető Molnár Barbara

Igazán jól csak elmélyülten lehet dolgozni – a Flow-elmélet atyjával találkoztunk

A vezetőknek nagyon fontos kommunikálni a munkavállalók felé, hogy miért hasznos a munkájuk. Ehhez azonban világos célok kellenek és ez nem az eladási számokat jelenti, hanem egy vállalatnak el kell magát helyeznie a világban, és meg kell határoznia, hogy mit is tesz hozzá. Csíkszentmihályi Mihály Széchenyi-díjas professzorral beszélgettünk a Flow-élményről.

Vállalkozás Ember Zoltán

Amivel a magyarok visznek el minden pénzt Európában

A szabadulós játék az új romkocsma, már Európa is rajong a magyarok által kitalált programért. Annak jártunk utána, hogy Gyurkovics Attila ötlete miként terjedt el a világon, mennyire jövedelmező ilyen vállalkozást nyitni itthon, és most kik a legnagyobbak a piacon.

Plázs MTI

Csíkszentmihályi: várjanak el sokat a szülők a gyerekeiktől!

Valóban utat talál-e magának a tehetség, vagy szükség van a gondozására, és ha utóbbi az igaz, akkor mit tehet ennek érdekében a gyerek, a szülő és a pedagógus? Az Egyesült Államokban élő magyar származású pszichológus, Csíkszentmihályi Mihály Tehetséges gyerekek című könyvét a Kossuth Klubban mutatták be, s közben videókapcsolaton faggatták a 76 éves tudós.