A Fitch szerint a bankok fogják finanszírozni a kormány új akciótervét is
A hitelminősítő úgy értékel: komoly kockázatok vannak a kormány fiskális politikájában.
A hitelminősítő úgy értékel: komoly kockázatok vannak a kormány fiskális politikájában.
Egy erős gazdaság és egy túlköltekező állam határozta meg a hitelminősítő döntését.
Sokan úgy látják, hogy az infláció hosszabb távon is magasabb maradhat, mint amilyen a járvány előtt jellemző volt, miközben a gazdasági teljesítmény sem tér vissza egyhamar a korábban megszokott növekedéshez. A kedvezőtlen gazdasági körülmények hatására a hitelpiaci feltételek is szigorodhatnak. Óriási felelősség hárul ilyen helyzetben a hitelminősítőkre, amelyek a modern pénzpiacok összes nagy válságának központjában ott voltak.
Túl magas az államadósság, túl magas a költségvetési hiány, a kormányzás minősége rossz, az unortodox gazdaságpolitika piactorzító – a Fitch hitelminősítő komoly kritikákat fogalmazott meg Magyarországgal szemben. Ezzel együtt a bóvli feletti szinten tartotta az ország adósbesorolását – a leminősítés lehetőségére utaló negatív kilátással. Varga Mihály és Nagy Márton minisztériumai reakció gyanánt versenyezni kezdtek, ki tud nagyobb, a valóságtól teljesen elszakadt optimizmust felmutatni.
Néhány óra alatt 379-ről 382 fölé gyengült a forint-euró árfolyam.
Bige László vállalata éppen egy jó nagy adósság refinanszírozására készül.
Egy esetleges eszkaláció az izraeli katonai kiadások emelkedésével, infrastrukturális létesítmények megsemmisülésével, valamint a fogyasztói és a befektetői hangulat tartós változásával járna, és így az izraeli adósságmutatók komoly romlását okozná – indokolt a hitelminősítő.
A Fitch-nél nem hagyták szó nélkül a hiánycél jelentős emelését, és visszaesést várnak 2023-ra.
Megvonta az Egyesült Államoktól a lehetséges legjobb, „AAA” államadós-besorolást a Fitch Ratings.
A negatív kilátást is fenntartották, de nem minősítették le az országot.
A Fitch Ratings szerint komolyan megterhelné a nagy fejlesztési bankokat Ukrajna esetleges törlesztési csődje.
A Mol az idei év végére 50 százalékban nem orosz olajat fog feldolgozni, 2025-től pedig képes lesz teljes egészében más forrásokból ellátni magát. A Mol 2,2 milliárd dollárt bukott az árstopokon és a különadókon, de még így is jól áll. A Fitch minősítette a magyar olajmultit.