Túlságosan nagy anyagi kockázat a kisebb magyar fesztiválok számára világsztárokkal próbálkozni, ezért ezzel a legnagyobbak élnek, köztük az amerikai tulajdonú Sziget és az állami pénzzel megtámogatott veszprémi Európa Kulturális Fővárosa program.
Elvette a magyar infláció a Sziget versenyelőnyét az árak terén, egyedül a belépőkön spórolnak az ide érkező külföldiek, de továbbra is a legnemzetközibb fesztivál kezdődik augusztusban Budapest szívében – erről beszélt Kádár Tamás, a Sziget Zrt. cégvezetője közéleti podcastunkban, ahol a Fishing on Orfűről, a Balaton Soundról, a nem megrendezett Voltról és az idei sztárfellépőkről is szó volt. Na meg arról, hogy megfulladunk-e a porban.
Két és fél órás, teltházas koncertet adott a Kispál és a Borz szombaton Orfűn. Hétezer ember énekelte végig Lovasival a best of műsort, amiben Bödőcs főispán megnyitóbeszédétől egy showelemként eljátszott életmentésig volt minden, de főleg zsákmányállat, csillag, fecske, valamint húsrágó és hídverő.
Túl vagyunk a júliuson: a fesztiválokat, nyári programokat lassan ismét megszoktuk, de aztán kiderült, hogy a spóroláshoz, a túlélés válogatott módszereihez is hozzá kell szoknunk. Ebben a hónapban nemcsak a Pride örömére vonultak utcára az emberek, hanem a katatörvény miatti elkeseredésükben is. Visszatekintünk az Élet + Stílus és a Kult rovat júliusi cikkeire.
A „mit írjak Orfűről?” és „mit mutassak meg a látogatóba érkező angol haveromnak?” kérdés tökéletes keresztmetszete volt egy idegenlégióssal elmenni fesztiválozni. Így fest szűz szemmel a Carson Coma, a magyar trapszcéna és Ábel.
„Ha csinálunk egy jó koncertet, ahol az emberek jól érzik magukat, meg csinálunk magunknak egy albumot, ahol meg mi érezzük jól magunkat, az egy jó kompromisszum” – mondja Lovasi András, aki nemrég kirángatta Kispál Andrást a „kisnyugdíjas életéből” és rávette újra a közös munkára. Megkérdeztük őket, miért, és miért pont most, illetve hogy tényleg csak egy alkalomra alakult-e újjá a Kispál és a Borz. Interjú.
Többek között Krúbi és a 30Y koncertjével startolt el a szezon első fesztiválja Orfűn. A MiniFishingen szombat hajnalig közel 30 zenekar lép még színpadra, mi is ott jártunk, hogy újra átéljük a koncertélményt.
Nehéz lesz megkerülni ezekben a napokban és hetekben a meccsek gravitációs erejét, de nem lehetetlen, mert van élet és van nyár a labdarúgó-Eb-n túl is. Mi minden napra keresünk és ajánlunk valamit, amivel ki lehet tölteni a focival párhuzamos világot. Például valamivel, ami már nagyon hasonlít egy fesztiválra.
Játszottak az R.E.M. előtt, de az énekesnek nem tudtak adni CD-t, mert nem volt náluk. Cannes-ban vettek át egy rangos díjat, de leginkább a tengerparti borozásra emlékeznek az egészből, a legnagyobb, a kereskedelmi rádiókba is bekerült slágereik szinte véletlenül születtek. A Heaven Street Seven fontosságára sokan csak akkor döbbentek rá, amikor hat éve látványosan búcsúztak a közönségtől. Tavaly a járvány miatt elmaradt a nagy visszatérés, idén viszont, úgy tűnik, július 16-án a Budapest Parkban és augusztusban a Fishing on Orfűn tényleg fellép az „univerzálisan alternatív” zenekar. Szűcs Krisztián frontemberrel beszélgettünk.