Meghalt a 2016-os törökországi puccs szervezésével vádolt Fethullah Gülen
Az egykor Erdogannal szövetséges vallási vezető 83 éves volt.
Az egykor Erdogannal szövetséges vallási vezető 83 éves volt.
Erdogan török elnök testőrei mellett a török hírszerzők is hajlamosak külföldön akcióba lendülni és akár a helyi hatóságokkal is konfliktusba keveredni, könnyen lehet, hogy a budapesti incidens is hozzájuk, mintsem a testőrséghez köthető. Igaz, a testőrségnek és a hírszerzésnek is ugyanaz a gazdája: Erdogan. Bár a külföldi bunyók látványosak, az igazi veszély az az aktivitás, amit a török hírszerzők Európában, de főleg a szintén NATO-szövetséges Németországban művelnek.
Évek óta rontja Törökország és Albánia viszonyát, hogy Ankara azzal vádolja a balkáni országot, hogy ott megvetették a lábukat a 2016-os törökországi puccskísérlet állítólagos kitervelőjét, Fethullah Gülent támogató aktivisták. Gülen emberei valóban ott vannak Albániában, de éppen Erdogan miatt.
130 ember ellen adtak ki elfogatóparancsot azzal a váddal, hogy a helyi Soros támogatói.
Eddig 21 országból 104 személyt szállítottak Törökországba ugyanerre hivatkozva.
Incidens volt szerdán az önkéntes amerikai száműzetésben élő török muzulmán hitszónok pennsylvaniai háza előtt.
Az Amerikában élő Fethullah Gülen Erdogan elnök egyik legfőbb kritikusa, terrorizmussal vádolják, most testvérét, Kutbettint ítélték tíz és fél év börtönre Törökországban.
Fethullah Gülen Egyesült Államokban élő muszlim hitszónok hálózatának terrorszervezetté minősítésére szólította fel Berlint Recep Tayyip Erdogan. A török elnök a Frankfurter Allgemeine Zeitung német lap internetes felületén szerdán közzétett írásában tette ezt meg, egy nappal azelőtt, hogy négy év után, Frank-Walter Steinmeier német államfő meghívására, hivatalos állami látogatást tesz Németországban.
A török titkosszolgálat otthonukban törte rájuk az ajtót, egyiküket pedig munkahelyéről vitték el.
Több mint száz ember kezén kattant bilincs, de csak egy részük dolgozott a cégnél, a többiek csupán a társaság nyilvántartásában szerepeltek.
A török elnök közölte: az amerikai lelkészt akkor toloncolják ki Törökországból, ha az Egyesült Államok beleegyezik Gülen kiadatásába.
Titkosított üzenetküldőt használtak – ez is elég gyanú.