Szlovák szülőket is vonz, hogy a felvidéki magyar óvodákat választók évi százezer forintot kapnak
A Bethlen Gábor Alap által folyósított támogatást a magyar tanítási nyelvű intézményekbe járó szlovák gyerekek is igényelhették.
A Bethlen Gábor Alap által folyósított támogatást a magyar tanítási nyelvű intézményekbe járó szlovák gyerekek is igényelhették.
Szandi a szervező alapítvány elnökével közösen meg is látogatta a rászoruló családot, akiknek a megsegítését a rendezvény szolgálta.
Az énekes azt mondja, csak a helyszínen szembesült azzal, hogy beteg gyerekek megsegítéséért rendezték a koncertet, de szívesen visszautalja nekik a felvett összeget.
Van-e jövője a színháznak, ha a tévé a sokszorosát fizeti a színészeknek? Milyen lehetőségeket nyit meg egy nagy nemzetközi díj? Mihez ad kulcsot a függetlenség a magyar nyelvtől vagy egy társulattól? Kell-e felelősséget vállalni a közéletben? Ezekről beszéltünk az ország legismertebb színészházaspárjával a magyarországi szabad kulturális életet vizsgáló műsorunk második részében.
Magyarigazolvány után kettős állampolgárság, majd a határrevízió pedzegetése – így emeli a tétet a „nemzetegyesítés” jelszavát aktuálpolitikai céljaira használó jobboldal. A szavazatszerzésre alkalmas játszmában a kormányfő aktívan részt vesz.
A gyanú szerint három férfi ölte meg Szűcs Tibort, akinek a holttestét Magyarországon ásták el. Két gyanúsítottat már korábban elfogtak.
A katonákat a beszámolók szerint hazaküldték, fegyelmi eljárás vár rájuk.
A gyanú szerint három férfi betörte az áldozat koponyáját, majd megcsonkított holttestét Magyarországon ásták el.
A tavaly egységesült felvidéki magyar párt negyedével több mandátumot szerzett az önkormányzati választáson, mint az elődpártjai öt éve.
Bár nem tartozott a felvidéki magyar maffiafőnök, Sátor Lajos alá tartozó kivégzőosztaghoz, de a főnök közeli bizalmasának tartották azt a B. Károlyt, aki beismerő vallomásával különösen nehéz helyzetbe hozta a 23 évvel ezelőtti Döcher-gyilkosság miatt vele együtt meggyanúsított D. Alexet, ismertebb nevén Tureket.
A Szövetség elnöke Forró Krisztián, az Országos Tanács elnöke Solymos László, az alelnöke Mózes Szabolcs.
Fel Szlovákiába, le Magyarországra... A legkevésbé sem kölcsönös, hanem éppen ellentétes érdekű felek írták alá a csehszlovák–magyar lakosságcsere egyezményt 1946. február 27-én – éppen 75 évvel ezelőtt. Az egyik fél felszámolni, a másik megmenteni próbálta a csehszlovákiai magyar kisebbséget. Mindkettő tudott volna erre jobb lehetőséget, de a világhelyzet ezt engedte. A csehszlovákiai magyarság szörnyű megpróbáltatásokon ment keresztül a hontalanság, a kiszolgáltatottság és kilátástalanság éveiben a világháború után. De végül is sokkal nagyobb rész maradt meg belőle, mint a magyarországi szlovák kisebbségből.