Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Farkas_Mihály

hvg360 Kurcz Béla

Harminc éve őrzi kivégzett apjáról készített filmjét a tábornok fia

1950. augusztus 19-én végezték ki a Tábornok-per néven ismert koncepciós eljárásban elítélt Sólyom László altábornagyot és hat társát. Fia, aki akkor 4 éves volt, már ismert rendező-operatőrként 1990-ben elkészített egy több órás dokumentumfilm-sorozatot a honvéd vezérkar lefejezéséről, de azt máig nem mutatták be a televíziók. A hvg360-nak adott interjújában ifjabb Sólyom László a filmeposza mellett beszél arról is, miért merült mára feledésbe az egykori ludovikás tisztikar tragédiája.

Gazdaság Hont András

Megszólal az eltűnt szegény milliárdos cégvezetője

Nem idegeskedi túl a több milliárd forintot szakító cégbirodalom hátterében álló üzletember, Fauszt Zoltán azt, hogy a cég tulajdonosaként bejegyzett nincstelen zenész ismerőse két hónapja eltűnt, az erről szóló értesüléseinkre legalábbis talányosan és szűkszavúan reagált. Az eltűnt Farkas Mihályról szóló hétfői cikkünk folytatását olvashatják.

Kult hvg.hu

Rejtélyesen eltűnt a neves magyar zongorista

Farkas Mihály több mint két hete, kabát, telefon és iratok nélkül távozott II. kerületi lakásáról, és azóta sem hallatott magáról. Barátai szerint a magányosan élő férfi nem lehetett öngyilkos. Közösségi oldalt is létrehoztak a megtalálása érdekében.

Itthon Kiss Ádám

Így zajlott a kommunista elszámoltatás

Magyar kommunisták tömegét kínozták és börtönözték be 1949-től 1953-ig másik magyar kommunisták. 1953 után a rendszer megpróbált szembenézni önmagával, de a vádlók sokszor ugyanúgy bűnösök voltak, mint a vádlottak. Rákosi Péter Gáborral és Farkas Mihállyal vitette el a balhét, Kádár pedig Biszkut küldte Rákosi és Gerő ellen. A végén az egykori verőemberekből és megkínzottakból könyvkiadókat, lektorokat és egyéb illetékes elvtársakat csinált a Kádár-rendszer konszolidációja, a múltat pedig inkább elfelejtették.

Itthon Szegő Iván Miklós

A rejtélyes Doberdó, ahol az ÁVH emberei "dolgoztak"

A magyar közelmúlt számos tragikus fordulata kötődik a váci börtönhöz: itt raboskodott Lénárd Ödön szerzetes-pap is, akinek százéves születésnapjára emlékeztek múlt vasárnap. Szintén egy héttel ezelőtt pedig nyílt napon lehetett megismerni, milyen volt az ÁVH-s részleg az ötvenes években, illetve milyen az élet ma a váci börtönben.