Az ELTE elfogadja a gender szak megszüntetését
Nem tervezték a képzés megszüntetését, de tudomásul veszik és tiszteletben tartják a fenntartó döntését.
Nem tervezték a képzés megszüntetését, de tudomásul veszik és tiszteletben tartják a fenntartó döntését.
Újra tüntettek a hallgatók szerda este: az Emmi Szalay utcai székházánál kezdtek, ahol beszédek hangzottak el, majd szolidaritásképpen átvonultak a Ludovika térre a Raoul Wallenberg Szakközépiskola és Szakiskolához. A tüntetők ultimátumot adtak a kormánynak: ha hétfőig nem hozzák nyilvánosságra a hatástanulmányokat, és nem vonják vissza a felsőoktatási koncepciót, újabb tüntetések jönnek.
Fórummal folytatták a tiltakozást hétfő este az ELTE Társadalomtudományi Karán az új felsőoktatási szakjegyzék tervezete ellen. Napközben információs sztrájkot tartottak: az oktatók nem a tananyagot adták le az előadásaikon, hanem a kormányzati koncepcióról beszélgettek a hallgatókkal. A tiltakozók hat pontban foglalták össze követeléseiket. A fórum 18 órakor kezdődött az ELTE lágymányosi kampuszán, illetve a Műegyetemen, ahol megjelent Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár is. Idővel az ELTE hallgatói a BME-re vonultak, majd az ottaniakkal együtt a Corvinushoz és az Emmi elé vonultak. Itt végződött a demonstráció.
Nagy a felháborodás a kormány tervei miatt az ELTE Társadalomtudományi Karán. Hétfőn az oktatók nem a szokásos tananyagot adják le, hanem a kart fenyegető felsőoktatási koncepcióról beszélgetnek a diákokkal. A hallgatók tiltakozásokra készülnek.
Hallgatói szerződéseket éget majd december 21-ére tervezett demonstrációján az ELTE Társadalomtudányi Kar HÖK-küldöttgyűlésének három tagja "a Moszkva téren". Azt írták, elégedetlenek a helyi hallgatói önkormányzatok és a HÖOK szerepvállalásával a felsőoktatás tervezett átalakítása elleni lépésekben.
Felszólították Semjén Zsoltot és egykori témavezetőjét, Molnár Attila Károlyt az ELTE professzorai: tisztázzák, hogyan kerültek a politikus 1992-ben írt szakdolgozatába azok a szövegek, melyeket a konzulens is publikált és a magáénak vall. A 12 professzor – többek között Semjén volt tanárai – szerint mindaddig, amíg ezt a kérdést nem válaszolják meg, a szakdolgozat nem tekinthető érvényesnek. Szombaton Semjén visszautasította az "etikai vádakat" és az oktatóit hibáztatta, amiért 20 évvel ezelőtt nem jelezték neki, hogy tudományetikai problémák merültek fel a dolgozatával kapcsolatban.
Több száz tiltakozó gyűlt össze az ELTE TÁTK lágymányosi kampuszán, ahol ötpontos követeléslistát fogadtak el. A hallgatók először elfoglalták a Petőfi hidat, majd a Corvinus Egyetemhez, a Kossuth térre, végül a Lánchídhoz vonultak.
Lezárta a Semjén Zsolt szociológia szakdolgozatával kapcsolatos vizsgálatot az ELTE Társadalomtudományi Kar, az eredményt péntek délelőtt ismertetik.