Elfogadták Szilágyi Áronék edzőjének lemondását, megvan az utóda
Decsi András azután mondott le, hogy a szövetség elnöksége nem fogadta el a javaslatát az olimpiai kardcsapat összeállításánál, és az öccse helyett Rabb Krisztiánt küldi a játékokra.
Decsi András azután mondott le, hogy a szövetség elnöksége nem fogadta el a javaslatát az olimpiai kardcsapat összeállításánál, és az öccse helyett Rabb Krisztiánt küldi a játékokra.
Harmincegy nappal a párizsi olimpia kezdete előtt döntött a Magyar Vívószövetség a válogatott keretéről, aminek nyomán távozik az éremesélyes kardozók vezetőedzője, Decsi András.
Utoljára 2007-ben nyert világbajnoki címet magyar férfi kardcsapat.
A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású együttes 45-39-re verte a törököket, 45-41-re a japánokat, majd 45-40-re az olaszokat.
A hazai szövetség honlapja emlékeztet rá, hogy a férfi kardcsapatok fináléjában az egyébként tapasztalt szenegáli Papa Touré és az olasz Luigi Martilotti sokat hibázott.
Egyetlen tussal kapott ki a magyar férfi kardvívó-válogatott Dél-Korea csapatától, ennyivel maradt le az aranyéremről a budapesti világbajnokságon, ám Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád és Decsi Tamás így is nagyot lépett az olimpiai kvalifikáció felé.
A magyar férfi kardválogatott 45-44-re kikapott a döntőben a budapesti olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságon.
A magyar férfi kardválogatott Olaszország csapatát győzte le az elődöntőben.
Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású kardcsapat dobogóra állhatott a kínai vívó-világbajnokságon, Vuhsziban.
Nagyszerű vívással, ritkán látható nagy fölénnyel nyerte meg a kontinensbajnokságot a magyar férfi kardválogatott.
Nagyon szeretett volna győzni, és úgy érezte, hogy nagyon jól megy a vívás, román zsűrielnökkel azonban sok mindenben nem értettek egyet – mondta a Nyikolaj Kovaljovtól 15:10-es vereséget szenvedő Decsi Tamás, miután nem jutott a legjobb 16 közé.
Az orvosok béremelésére nem ad pénzt a kormány, de uniós forrásokkal és magántőkével együtt majdnem 50 milliárd forint jut a Pécsi Tudományegyetem idegen nyelvű képzéseinek fejlesztésére. Az egyetem cserében vállalja, hogy megduplázza a külföldi hallgatók számát. A tét valójában nem kevesebb, mint a magyar orvosképzés jövője.