Egyetlen tussal kapott ki a magyar férfi kardvívó-válogatott Dél-Korea csapatától, ennyivel maradt le az aranyéremről a budapesti világbajnokságon, ám Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád és Decsi Tamás így is nagyot lépett az olimpiai kvalifikáció felé.
A drámai fináléban Szilágyi Áron volt a befejező ember, két találattal is vezetett, de az egyéni világranglistát vezető Oh Szan Guk kifogott rajta. A mérkőzés után London és Rio olimpiai bajnoka arról beszélt, hogy megpróbált csak az utolsó asszóra összpontosítani, függetleníteni magát attól, mi történt korábban, amiben nagy segítségére voltak a csapattársai. Három nappal azelőtt ugyanis a 32-es tábláról esett ki egyéniben – tizenkét éve nem történt vele ilyen.
Arról is beszélt Szilágyi, hogy bár a négyesük tagjai négy különböző egyesületnél és edzővel dolgoznak, mégis olyan egységet tudtak képviselni, ami kishíján aranyérmet termett. "Nagyon büszke vagyok mindenkire. Tokióban megpróbáljuk kicsit fényesíteni" – mondta Szilágyi, aki egyéni kiesése után még nagyon keserűen nyilatkozott. Úgy fogalmazott, nem látja még, hogyan vág neki az olimpiai felkészülésnek.
Drámai végjáték után ezüstérmes a magyar kardválogatott a budapesti vébén
A budapesti világbajnokságon egyéniben hamar búcsúzó kétszeres olimpiai bajnok kardvívó szerint nem volt ennél mélyebb pontja a pályafutásának. A csapatversenyre össze fogja szedni magát, de annál tovább egyelőre nem lát.
Erről a hvg.hu-nak azt mondta, a korai búcsúja után borzasztóan érezte magát, dühös volt és nagyon csalódott. "Nem múlt el, ezek az érzések most is bennem vannak, és nagyon keményen kell majd dolgoznom azon, hogy a kudarcot feldolgozzam."
Arra a felvetésre, hogy enyhíti-e a fájdalmát a csapatezüst, úgy felelt:
A csapatsiker általában gyógyír az egyéni kudarc után, ez is így lesz most is.
Ugyanakkor a csapatbeli szerepléssel sem lehetek száz százalékig elégedett, hiszen egyetlen tusra voltunk a győzelemtől, 43-41-re vezettem, be lehetett volna fejezni, és akkor most csak az örömszavak lennének.
Egy csomó érzés van bennem, amelyeket mind a helyükre kell tenni a megfelelő dobozba."
Amikor a bíráskodásról kérdezték a csapatkapitány Szilágyit, nagyon diplomatikusan felelt. "Nem volt szörnyű a bíráskodás, hatalmas nyomás alatt volt a zsűri, négyezer ember kiabált velük. Nehéz tehát megróni őket bármilyen tévedésért. Úgy éreztem, volt olyan szituáció, amikor nem nekünk kedveztek, a végjátékban is, de nem szeretném erre fogni a vereséget.
A saját vívásunkban fogjuk keresni a megoldást."
Decsi Tamás szerint sem lesz könnyű feldolgozni, hogy egyetlen ponttal veszítették el a döntőt, de hatalmas élmény volt a BOK Csarnok lelkes közönsége előtt vívni, a csapattársakkal együtt a küzdeni a nagyon erős – sorozatban harmadik világbajnoki címét elhódító – koreai csapat ellen.
Gémesi Csanád is elképesztő élménynek nevezte a budapesti vébét. Részben a közönség, részben pedig amiatt, hogy "tudtunk egymásért küzdeni, nagyon közel voltunk ahhoz, hogy a legtetejére érjünk, remélem, legközelebb sikerül".
Szatmári András, aki a csapat ezüstje előtt egyéniben is felállhatott a dobogó második fokára a budapesti tornán – éppen Oh Szan Guk győzte le a fináléban –, azt mondta: ha alszik rá egyet, elfogadta az eredményt, akárcsak az egyénit. "Azzal talán elégedettek lehetünk, hogy sikerült bejutni a döntőbe, amivel a kvalifikációt megkönnyítettük magunknak. Nyomjuk tovább, edzünk rendesen, ahogy eddig is, és jövőre újra megpróbáljuk" – jelentette ki.
Kubatov Gábor: Egy afrikai országnál, meg ilyen helyeknél nyilván jobban élünk
Újévi köszöntőt tartott a Fradi elnöke, amelyben elmondta, “méregetjük, hogy az embereket mi érdekli, és a magyar embereket a futball érdekli”, valamint azt is elárulta, hogy Pascal Jansent félmilliárd forintért vásárolták ki a klubtól.