Orosz páncélos zászlóalj harcolhatott Debalcevénél
Orosz páncélos zászlóalj harcolt a délkelet-ukrajnai Debalcevénél - állította egy sebesült burjátföldi katona a Novaja Gazeta című orosz újságnak.
Orosz páncélos zászlóalj harcolt a délkelet-ukrajnai Debalcevénél - állította egy sebesült burjátföldi katona a Novaja Gazeta című orosz újságnak.
Egy brit fotós készített felvételeket az oroszbarát szakadárokról, miután bevették a hónapok óta ostromolt Debalcevét.
Kertelés nélkül mutatják be a kelet-ukrajnai háború poklát azok a képek, amelyeket egy szabadúszó fotóriporter készített az oroszbarát lázadókról. Max Avdeev a felkelők Első Szlavjanszki Brigádja nevű alakulatát követte. A stratégiailag fontos Debalcevét szerdán adták fel az ukrán katonák, miután nem tudták visszaszorítani a helyi önkéntesekből verbuválódott csapatokat, amelyeknek a hírek szerint orosz parancsnokaik voltak. A fegyvereket is állítólag az oroszok adták. A várost az elmúlt hetekben a felismerhetetlenségig lerombolták, a civilek elmenekültek, de így is nagyon sok a halott. A lövészárkokban készített képek a világháborús hadszíntereket idézik faggyal, szürkeséggel, temetetlen halottakkal és elgyötört katonákkal.
Olekszandr Zaharcsenko donyecki szakadár vezető szerint 3-3,5 ezerre tehető a Debalceve környéki harcokban elesett ukrán katonák száma.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azt mondta, Debalceve, ahol a szakadárok megsértették a tűzszünetet, valójában a tűzszüneti vonalon kívülre esik.
Az oroszbarát szakadárok megsértették a tűzszüneti megállapodást a kelet-ukrajnai Debalcevénél folytatott harci cselekményekkel - jelentette ki szerdán a német kormány szóvivője.
Az Oroszország támogatását élvező szeparatisták debalcevei lépései nyilvánvalóan megsértik a tűzszüneti megállapodást – fogalmazott szerda délelőtt kiadott közleményében Federica Mogherini, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője.
Az ukrán erők "szervezett visszavonulást" kezdtek a kelet-ukrajnai Debalceve környékén – jelentette be Petro Porosenko ukrán államfő. Bár a stratégiai fontosságú, három irányból támadott város elvesztése súlyos vereségnek számít, az oroszpárti szakadárok diadala esélyt adhat a múlt heti minszki tárgyalásokon kihirdetett tűzszünetnek. A HVG értesülései szerint Debalceve ukrán védői között több tucat magyar katona is volt.
A felek kölcsönösen előnyösnek látták tegnap a Putyin–Orbán-találkozót és eredményeit, ám a külföldi sajtót böngészve nem is olyan biztos ez.
A katonák visszavonása Debalcevéből "tervezetten és szervezetten zajlik", miközben a szakadárok megpróbálják elvágni a visszavonulási útvonalakat, hogy megakadályozzák a csapatok távozását.
A lázadók ellenőrzésük alá vonták a kelet-ukrajnai Debalceve város több mint 80 százalékát - jelentette ki kedd esti sajtótájékoztatóján Eduard Baszurin, a donyecki szakadárok egyik katonai vezetője.
Az ukránok szerint az oroszok és az oroszbarát szakadárok megszegték a minszki alku részeként elfogadott tűzszünetet. Azt viszont cáfolták, hogy az ukrán katonák sorra állnak át Debalcevénél.