Daniel Freund: Hála istennek, már (majdnem) vége van a magyar elnökségnek!
Hangosnak, zavarónak és provokatívnak tartja a német EP-képviselő a magyar uniós elnökséget.
Hangosnak, zavarónak és provokatívnak tartja a német EP-képviselő a magyar uniós elnökséget.
Daniel Freund európai parlamenti képviselő közösségi oldalán reagált Orbán Viktor vádjaira, állítása szerint az elmúlt öt évben nem kapott semmit sem a milliárdos üzletembertől.
A német EP-képviselő emailcímére május végén érkezett egy üzenet, amellyel egy teljes megfigyelésre alkalmas szoftvert telepítettek volna eszközeire. A képviselő szerint nem szabad kizárni annak lehetőségét, hogy azért került a támadás célpontjába, mert szorgalmazta Magyarország EU-elnökségének felfüggesztését.
Kocsis Máté durva nácizással sietett Orbán Viktor védelmére, aki szerint a „liberális EP-képviselők ismét megtámadták Magyarországot”. Pedig jól jönne az az EU-pénz, hiszen szakértők szerint a kormányzati célnál jóval nagyobb hiány és kisebb növekedés várható. Vannak persze fontosabb dolgok is, mint számokkal bíbelődni, különösen, ha a főnök annyira meg akarja szerezni a repülőteret, hogy szavazatelsőbbségi és egyéb különleges jogokról is lemond a befektetők javára. Közben a nemzetközi helyzet is fokozódik, immár Pakisztán lövi Iránt. Ha pedig elegünk van az egészből, melegebb éghajlatra is elutazhatunk. De hova és mennyiért? Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A képviselő régóta kritizálja a magyar kormányt az Európai Parlamentben.
Pert indít az Európai Bíróság előtt az Európai Parlament, mert az Európai Bizottság részben felszabadította a Magyarországnak járó forrásokat – tudta meg az EUrologus Daniel Freund német zöldpárti EP-képviselőtől.
Manfred Weber szerint újra meg kellene vizsgálni, Magyarország teljesítette-e az elvárt feltételeket, és így lehet-e utalni a 10 milliárd eurót, amelynek kifizetését korábban felfüggesztették. Az ENSZ ma már képtelen megakadályozni a háborúkat, újra kellene gondolni ezt a mechanizmust, írja a Washington Post biztonságpolitikai szakértője. Éleződik a konfliktus Izrael és a Hezbollah között. Orbán Viktor különös autokrata barátait vizsgálja a Die Presse. Válogatás a világlapok cikkeiből.
A franciák ugyanakkor nem látnak semmi kivetnivalót abban, hogy a fő euroszkeptikus és Putyin-szimpatizáns magyar miniszterelnök is ott lesz a párizsi ceremónián.
A brit lap cikke megszólaltatja Krekó Péter politológust is, aki szerint a miniszterelnök próbál hídfő lenni a Kelet és a Nyugat között, maximálisan kihasználva az előnyöket mindkét irányban, noha egyre egyértelműbb, hogy ez lehetetlen az adott geopolitikai körülmények közepette.
Brüsszelben hetek óta csiszolják a tervet, hogy Budapest kapjon 13 milliárd eurót a befagyasztott alapokból, ha cserében beadja a derekát Kijev megsegítése ügyében. Bár amióta a Putyin–Orbán-páros a múlt héten zárta a sorait, ismét csak kétségek merültek fel, mármint hogy mennyire keresztülvihető az EU ötlete, írja a lap két szerzője.
Az EP-képviselő szerint azonban hiba lenne akár Magyarországot, akár Lengyelországot kizárni az unióból, hiszen akkor a földrész közepén lenne egy-egy autokrata ország, ami ugyanúgy a többi agyára menne, mint eddig.
"Mintha kecskére bíznánk a káposztát" - ezért nem akarja egy német EP-képviselő, hogy Magyarország legyen az EU soros elnöke. Mik még az ellenérvek? Miért állt egy oldalra Görögország és Magyarország az Oroszország elleni szankciók megakadályozására? Mire lesznek jók az Ukrajnának küldött F-16-osok? Ukrajnát fel kellene venni a NATO-ba - érvel Fukuyama, miközben esik szét Putyin mini-NATO-ja. De miért hiszi el bárki is a kozmetikázott orosz gazdasági adatokat? Válogatás a nemzetközi sajtó cikkeiből.