Az Alkotmánybíróság nem foglalkozik Cser Ágnes panaszával
Az egészségügyi szakszervezeti vezető úgy érezte, hogy alkotmánysértő módon gyalázták a Facebookon, de az Ab érdemi vizsgálat nélkül visszautasította a panaszt.
Az egészségügyi szakszervezeti vezető úgy érezte, hogy alkotmánysértő módon gyalázták a Facebookon, de az Ab érdemi vizsgálat nélkül visszautasította a panaszt.
A Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint a bérfejlesztésről való lemondással megadnák az esélyt, hogy az ápolóknak, a gazdasági, műszaki és háttérszolgáltatást nyújtóknak is emelkedhessen a bére.
Nem ért egyet az orvoskamara javaslatával.
Vajnai Attilát, a Magyarországi Munkáspárt 2006 – Európai Baloldal elnökét és Cser Ágnest, a Magyarországi Munkavállalók, Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete elnökét csak egy dolog köti össze: az Alkotmánybíróság mindkettőjük alkotmányjogi panaszát érdemi vizsgálat nélkül visszautasította, mert a Varga Zs. András vezette öt tagú tanács csütörtökön közzétett két végzése szerint nem tudtak valóságos alaptörvény-sértést bemutatni.
Hamarosan táncra perdülhetnek az ápolók és a szociális munkások is, ugyanis Cser Ágnes, az egészségügyi és szociális szférában dolgozók szakszervezeti elnöke mozgalmat indít azért, hogy jobban érezzék magukat az ágazatban dolgozók, élő zenére táncolhatnak majd. Az egyedülállók részvételének a támogatására egy nemzeti nagymama-nagypapa szolgálatot szerveznének. A kezdeményezést Hódmezővásárhelyen jelentették be.
Ugyanazt a büntetést kapta az orvosi kamarától a hálapénzes onkológus nőgyógyász, mint most Kunetz Zsombor, aki a hvg.hu-nak adott interjújában hiteltelennek nevezte az etikai bizottság elnökét, egy blogbejegyzésben pedig arról írt, hogy Cser Ágnes benyalt Áder Jánosnak. A TASZ álláspontja szerint jogszerűtlenül marasztalta el a kamara Kunetzet.
Az orvosi kamara eljárást indított Kunetz Zsombor ellen, aki a hvg.hu-nak interjúban arról beszélt, miért nem tartja hitelesnek a kamara etikai bizottságának elnökét. Égerék nemcsak ezért rágtak be az oxiológus szakorvosra, több blogbejegyzését is sértőnek találták.
Az ombudsman már idén év elején vizsgálatot kezdeményezett a gödi speciális otthon ügyében, miután az ott dolgozók bejelentései alapján a szakszervezet hozzá fordult. A tavaly kinevezett új igazgató előző munkahelyéről, a pilisvörösvári otthonról viszont az ombudsman már egyszer kimondta, hogy az ottani körülmények sértik az emberi méltóságot.
Megköszönte Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkárnak a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (MSZ EDDSZ), hogy a privatizált intézmények újra közalkalmazottá vált munkavállalói is megkapták a jubileumi jutalmat.
Kihívott öt Taxi 4-es taxit Cser Ágnes szakszervezeti vezető, majd beállt velük a Főtaxi székháza elé, miközben a sofőrök szerint nem is tudtak róla, hogy tüntetésre használják autóikat.
Több vidéki kórházzal együtt az ózdi egészségügyi intézmény is kimaradt a tavaly beharagozott, az orvosok, ápolók elvándorlását fékezni próbáló béremelésből. Bár a legtöbb kórház már állami tulajdonba került, az ózdi Almási Balogh Pál nevű intézmény ügye továbbra is rendezetlen, mert a minisztériummal folytatott tárgyalások elhúzodnak. A dolgozóknál betelt a pohár, csütörtökön utcára vonultak. Az egészségügyi államtitkár videoüzenetben reagált, és "még egy kis türelmet" kért tőlük. A kormány most államosítana, pedig a Fidesz sem ellenezte 2009-ben a most gondot okozó kiszervezést.
Utcára vonultak az ózdi kórház dolgozói, miután több mint egy évvel a beígért emelés után sem kapták meg a fizetéskiegészítésüket. A kormány korábban azt ígérte, legkésőbb április 1-jéig rendezik a kérdést, ám mivel ez nem történt meg, a dolgozók a városháza elé vonultak.