Világhírű olasz rendezőt is megvádoltak szexuális zaklatással
Giuseppe Tornatore azt mondta, soha egy ujjal sem nyúlt az őt megvádoló színésznőhöz.
Giuseppe Tornatore azt mondta, soha egy ujjal sem nyúlt az őt megvádoló színésznőhöz.
Képzelje el, hogy otthonában ülve kiválaszt egy filmet, egy közeli mozit, nézőket toboroz, és ha megtölti a termet, még pénzt is keres. Legálisan. És mit szólna hozzá, ha a nézők diktálnák a moziknak, miket vetítsenek? Ha a fiatalok nem ódivatú rendszerben, hanem izgalmas gifekkel, videókkal értelmeznék órán a filmeket? Itthon nemrég online filmfesztivál indult, és egyre többen szajkózzák a változást. A 21. századi filmforgalmazás már itt kopogtat az ajtónkon, csak még nem akarjuk beengedni. A 120 éves mozi előtt tisztelgő Cinema Paradiso sorozatunk harmadik része.
Mindenkinek van legalább egy mozis sztorija. Hogy majdnem lekéste, összeveszett a személyzettel, vagy egy másik nézővel; hogy elszakadt a film, elment az áram; hogy ott randizott, netán ott szakított. De milyen történetei vannak az ott dolgozóknak? Körbekérdeztünk néhány mozist, nekik mik jelentették a legemlékezetesebb pillanatokat. És nem kellett őket kétszer kérdezni. Cikkünk a mozi születésének 120. évfordulója előtt tisztelgő sorozatunk, a Cinema Paradiso második része.
Körülbelül tíz éve indult el a vidéki mozik elsorvadása, azóta egy teljes generáció nőtt fel a kisvárosokban konkrét moziélmény nélkül. Egy ideje azonban vándorcirkusz módjára járja az országot a Mozgó Mozi csapata, akik megpróbálják visszacsempészni a közösségi filmnézés semmihez sem hasonlítható hangulatát ezekre a helyekre. Olyanokhoz jutnak el így, akikről a magyar filmforgalmazók már rég elfeledkeztek. A filmszínházak 120 éves fennállása előtt tisztelgő Cinema Paradiso sorozatunk első részében Sümegen néztük meg, hogyan is fest a valóságban a modern vándormozizás.