Miközben lassan elkészülnek a Várban a régi-új paloták, a kormány kétségbeesve próbál funkciót találni az épületeknek, egyik utcából a másikba költöztetve intézményeket.
A még teljesen ismeretlen Dubajban született, családja egy pálmakunyhóban élt, ő volt az osztályában a legszegényebb diák. Amikor dubaji ösztöndíjjal Amerikában tanult, még úgy kellett bemutatnia a városát, hogy „Szaúd-Arábiánál kell jobbra fordulni". Ma már a világ egyik leghíresebb modern épülete, a világrekorder Burdzs Kalifa építőjeként ismert, és nagy szerepe van abban, hogy Dubaj felkerült a világtérképre. A hírek szerint a magyar kormány vele tárgyal, hogy építse fel Rákosrendezőn „az új millenniumi városrészt". Ő Mohamed Ali Alabbar arab üzletember.
Karácsony Gergely ellenzi, hogy a Hősök tere szomszédságában húzzanak fel egy legalább 220 méteres felhőkarcolót. Varga Mihály viszont "még nem is hallott a tervről", pedig állítólag már tárgyalt róla a kormány.
Az Egyesült Arab Emirátusok rekorder épületét, Burdzs Kalifát körözhetik le a szaúdiak a tervezett 2000 méteres toronyházzal. Az építési költségek határa is a csillagos ég.
Dubajban járt a „NER-magángép”, egyre népszerűbbek Magyarországon is a vízparti ingatlanok, Rogánék viszont már nem akarják megvenni az óriási borsodi birtokot. A kormány rengeteg uniós támogatást adna Budapestnek, viszont visszavonatta a HÉV-ek felújítására kiírt közbeszerzést. Egész gazdasági szektorok küzdenek a túlélésért, közben a kormány magyarságkutatásra csoportosít pénzeket. Az EU bírósága zöld utat adott a reklámadónak. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.