Borókai nélkül, de újraindul a „Heti Válasz”
Néhány hónappal azután, hogy nem csak a nyomtatott, de a digitális kiadása is megszűnt a Heti Válasznak, a hetilap alapemberei megint összeálltak.
Néhány hónappal azután, hogy nem csak a nyomtatott, de a digitális kiadása is megszűnt a Heti Válasznak, a hetilap alapemberei megint összeálltak.
Értesülésünk szerint felmondták a szerződést.
Megszűnik a hetilap digitális kiadása, a valasz.hu-n sem lesznek friss írások.
Cáfolta a Magyar Idők értesülését a Heti Válasz főszerkesztője.
Kár a Heti Válaszért. És kár azért, amit csinált tizenöt éven át.
A Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió megszüntetése után kérdés a Simicska-birodalom hetilapjának, a Heti Válasznak is a sorsa. A főszerkesztő, Borókai Gábor közleményt adott ki.
A főszerkesztő és volt kormányszóvivő Borókai Gábor szerint a CEU-ügy egyértelműen a megleckéztetésről és a sarokba szorításról szól.
Ezt is megértük: Gyurcsányhoz és az őszödi beszédhez hasonlítja az egyre átlátszóbb hazugságokba burkolózó kormányzati mentalitást a konzervatív hetilap vezércikke.
"Iszonyú csalódás" a Fidesz kommunikációs igazgatójának, hogy Borókai Gábor is belépett "a legelvetemültebb liberális újságírók" klubjába. Kocsis Mátét az akasztotta ki, hogy a Heti Válasz címlapján szerepeltette a miniszterelnök fiát. Borókai szerint Kocsis szövegértésével van baj. A lap a kirohanás hatására neten elérhetővé tette a szóban forgó cikket.
A diplomáciában érdemes lenne takarékoskodni a jelzőkkel, mert ha fokozhatatlanná válnak, tetteket követelnek maguk helyett – figyelmeztet véleménycikkében a Heti Válasz főszerkesztője.
"A főpolgármester szabadságfoka egészen kivételes", és "megengedheti magának a szókimondás luxusát". Mit csinál eközben Lázár János? "Szétfeszít, deprimál, energiát pusztít", és közben "öncélú és érdemtelen vegzatúrának" teszi ki a kormány, valamint a Fidesz tagjait. Ezt jobb, ha Borókai Gábortól tudják.
A Fidesz népszerűsége mélyrepülésben, sorra bukták az időközi választásokat, a halálbüntetést pedig már saját képviselőik sem támogatják. A politikai vízió szétfoszlása után csak a kormányzati kapkodás látszik, a jobboldali értelmiség pedig lassan besokall és megtörtént a korábban elképzelhetetlen: már szinte napi szinten veszik elő Orbánt.