Majdnem húsz éve tartó folyamatot tört meg Japán
A jegybank szakított egyedi politikájával, miután az infláció elérte a szigetországot is.
A jegybank szakított egyedi politikájával, miután az infláció elérte a szigetországot is.
10 év után távozott Kuroda Haruhiko, aki óriási fordulatot ígért a japán betegségtől, a deflációtól szenvedő japán gazdaságnak, de nem ért el átütő sikert, ezért most utódjára , a 71 éves Ueda Kazuóra vár a feladat, hogy megoldja a világ harmadik legnagyobb gazdaságának pénzügyi gondjait.
Először léphet életbe egyes bankbetéteknél a negatív kamat Japánban, ezzel próbálják meg ösztönözni a lakosságot és egyes vállalkozásokat, hogy pénzüket forgassák meg a gazdaságban.
A felpörgő japán pénznyomtatás hatalmas pénzeket mozgat meg, amely hatása Magyarországra is elérhet. Ennek következménye például az lehetne, hogy csökkenhetnének az állampapír hozamok, és a jegybanki alapkamat is tovább csökkenhetne.
A hazai hírek közül a Nemzetgazdasági Minisztérium júliusi államháztartási mérlegadatait és az MLBKT beszerzési menedzser indexeit, a nemzetközi kínálatból a kamatdöntések mellett a Markit és az ISM BMI-it, valamint az amerikai munkaerőpiaci jelentést emelhetjük ki.
Majdnem 11 százalékot zuhantak a tokiói tőzsdén a részvényárfolyamok, miután a befektetők eladási hulláma megindult.
A japán jegybank 0,1 százalékon hagyta alapkamatát, javított a japán gazdaság kilátásaira vonatkozó megítélésén szerdán.