Vidnyánszky Attilát, Balázs Pétert és Szöllősi Györgyöt is díjazta a közmédia
Vidnyánszky díját azzal indokolta Papp Dániel, hogy a nemzet egységét képviseli.
Vidnyánszky díját azzal indokolta Papp Dániel, hogy a nemzet egységét képviseli.
Közel egyórás dokumentumfilmben mutatja be a HVG360, miként változott meg Magyarország külpolitikája az elmúlt tíz évben, miként lett az ország saját szövetségeseivel kritikus és konfrontatív, míg a Kelettel, elsősorban Oroszországgal, simulékony. A december 30-tól a HVG360-on megtekinthető videóban munkatársaink a múlt diplomáciai történéseire rálátó szereplőket szólaltattak meg.
Az MCC Feszten a területfejlesztési miniszter is elismerte, hogy megcsappant a bizalom Magyarország felé az Európai Bizottság irányából. Beszélgetőtársa, Balázs Péter – szintén volt külügyminiszter és egykori uniós biztos – úgy fogalmazott, Navracsics Tibor a lehető legjobb választás volt a posztra, de lehetetlen küldetést bíztak rá, és a kormány sem könnyíti meg a dolgát.
Három ellenzéki jelölt beszélt arról Orbán Győző hatvanpusztai majorsága előtt, hogy a jelenlegi vagyonnyilatkozati rendszer használhatatlan. Úgy vélik, Orbán Viktor most az ország leggazdagabb embere, és felsorolták azokat a vagyontárgyakat, amiket kihagyhatott a miniszterelnök a nyilatkozatából.
Kiválóan kezelte a válságokat, de kerülte a konfliktusokat, ezért is hagyhatta, hogy Orbán Viktor lebontsa a jogállamot. Balázs Péter volt külügyminiszter és uniós biztos személyes emlékeit is megosztja a 16 év után távozó német kancellárról.
A miniszterelnök azt állította: a szolnoki színházat Balázs Péter igazgatása alatt a színikritikusok is díjazták.
Elbúcsúztatták Balázs Pétert, a Szolnoki Szigligeti Színházat 2007 óta vezető igazgatót a teátrum hétfői évadzáró társulati ülésén. A színházat július 1-jétől Barabás Botond vezeti.
A Szolnoki Szigligeti Színház igazgatója egyelőre egyetlen embert ismer, akiről tudja, hogy mi a szándéka, és ezért ki is áll, és az szerinte Vidnyánszky Attila.
A földön reggelizésről, a múzeumi realizmusról, a költészetről és a nem értésről.
Ritka alkalom szokott lenni külföldi diplomaták bekéretése, és akkor sem feltétlenül verik nagydobra. A Szijjártó Péter vezette magyar külügyminisztérium mégis feltűnően sokszor él vele. Az elmúlt években a legtöbbször a kormányt ért kritikák miatt csuklóztatták a nagyköveteket, de akadt pár súlyosabb ügy is. A mostani német ügy nem az.
2004. május 1-je fontos dátum Magyarországon és a térségben, 15 éve csatlakoztunk az Európai Unióhoz. Frans Timmermans azt mondja, bízik abban, hogy az uniós széthúzás múló jelenség, Jean-Claude Juncker szerint megy az egymásnak feszülés rendesen, Balázs Péter szerint pedig Magyarországot ma már nem vennék fel az EU-ba. A hvg.hu emlékezik, múltat idéz és a jövőbe tekint az évfordulón.