Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#BGE

Vállalkozás hvg.hu

Ezekre figyeljen, ha 2023-ban vállalkozna – Mérlegen #4

Folytatódik a Mérlegen, a hvg.hu üzleti podcastja: a legfrissebb epizódban megnéztük, hogyan fest a magyar kkv-k világa 2023-ban, mire figyeljenek a fiatalok, a nők és a családok a vállalkozói piacon, és praktikus tippeket hoztunk a start-upoknak, a hagyományos vállalkozásoknak, a digitális és a "non-tech" vállalatoknak is.

hvg360 Dzindzisz Sztefan

„Az EU-s pénzek leállásával sok NER-közeli cég küszködni kezdett"

Egykor bezzegország voltunk, ma már azonban mi kullogunk a régió után, ha az ország versenyképességét nézzük – mondja Czakó Erzsébet, a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kar Menedzsment Tanszék egyetemi tanára. Szerinte hiába hangoztatja a kormány, hogy versenyképességünket az mutatja, hogy folyamatosan beruházási rekordokat dönt az ország, az adatokat jobban megnézve már nem lehetünk olyan büszkék az eredményeinkre. A NER-lovagok cégeinek utóbbi időben mutatott teljesítménye pedig azt is elárulja, hogy nem sikerült az elmúlt évtized nagy terve, hogy hosszú távon is erős magyar cégeket hozzanak létre. Interjú.

Microsoft

Mesterséges Intelligencia az üzlet szolgálatában: két magyar egyetemen is speciális képzés indul

A mesterséges intelligencia mára megkerülhetetlenné vált a nap mint nap használt online eszközökben is, és átgondolt AI-stratégia nélkül egyre nehezebb lesz előre jutni az üzleti életben. A Microsoft ezért állította össze a felső vezetők tapasztalataira és esettanulmányokra épített AI Business School tananyagát, amely 2021 februárjától a BGE és a Szegedi Tudományegyetem kurzusaiba is beépül.

Itthon Dercsényi Dávid

Sajnálta, hogy Bayer él, etikai vizsgálat indult ellene

Elég volt egy rossz félmondat, és Bajomi-Lázár Péter egyetemi tanár, médiakutató ellen etikai vizsgálatot indít a Budapesti Gazdasági Egyetem, ahol tanít. A kormánypárti sajtó bayeri hevülettel kezdte meg a karaktergyilkosságot.

Vállalat + Vezető hvg.hu

Bedőlő családi vállalkozások?

A családi vállalkozások nagy részét közel azonos időszakban, a következő öt évben érinti majd a vállalatvezetői generációváltás problémája. Márpedig felmérések szerint a családi vállalkozások közel kétharmada megy tönkre az első vezetői generációváltást követően.