Erős ígéret Kim Dzsonguntól, beletaposhat a gázpedálba Észak-Korea
Amerikai fenyegetést emleget, és az atomarzenál fejlesztésére tett ígéretet friss beszédében Észak-Korea vezetője.
Amerikai fenyegetést emleget, és az atomarzenál fejlesztésére tett ígéretet friss beszédében Észak-Korea vezetője.
Szigorítja az antimonexportot Kína, márpedig ezt az anyagot nemcsak a napelemgyártásban és a tűzvédelemben, de a hadiiparban is használják, egyebek mellett atomfegyverekhez is. Az anyag messze legnagyobb előállítója az ázsiai ország, és az új korlátozás a globális erőviszonyok alakulásába is beleszólhat, különösen, hogy az ukrajnai és a gázai háború miatt egyre több, nukleáris robbanófejjel nem rendelkező kormány kezdte el komolyan fontolgatni saját atomarzenálja kiépítését.
Az orosz elnöki szóvivő hosszasan próbálta megmagyarázni, hogy miért nagyobb baj, amikor a NATO-főtitkár pusztán megemlíti a nukleáris arzenál kérdését annál, amikor az oroszok atomháborúval fenyegetik a világot.
Fehéroroszországban a hidegháború idejéből származó szovjet nukleáris raktárakban olyan egyedülálló biztonsági fejlesztések történtek, amelyek kizárólag az orosz atomtöltetek telephelyeire jellemzők – állítja a The New York Times.
Elméletileg nukleáris hajtású, a szakértők szerint azonban inkább egy akkumulátorról üzemelhet Észak-Korea egyik legújabb atomfegyvere, amely állítólag egy 1000 kilométerre lévő célpontra is „nukleáris cunamit” tud zúdítani.
A zsoldosok kis méretű atomfegyverek megszerzését tervezték, hogy "emeljék a zendülés tétjét."
Az orosz elnök szerint az Ukrajnának ígért F-16-osok ugyanúgy égni fognak, mint a Leopardok.
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök közölte, aki hajlandó csatlakozni az országa és Oroszország által létrehozott államszövetséghez, az kaphat atomfegyvereket. A minszki diktátor egy nappal az után nyilatkozott, hogy hivatalosan is megerősítették: megkezdődött több, orosz tulajdonban lévő és maradó taktikai atomrakéta fehéroroszországi telepítése.
„Ez hatékony válasz lesz a barátságtalan országok agresszív politikájára, és reményeink szerint elgondolkoztatja vezetésüket arról, hogy megengedhetetlen a helyzet további eszkalációja a térségben” – jelentette ki Viktar Hrenyin belarusz védelmi miniszter.
Bármilyen eredetű radioaktív sugárzást képesek észlelni azok a szenzorok, amelyeket az Egyesült Államok telepít Ukrajnában. Az érzékelők emellett azt is képesek megmondani, hogy ki indított el egy esetleges atomfegyvert.
A Nyugat nem hajlandó emlékezni arra, hogy az amerikaiak nukleáris fegyvereket tárolnak Európában és hisztérikusan reagál arra, hogy Oroszország ilyen eszközöket kíván a szomszédos Fehéroroszország területén tárolni – közölte vasárnap Dmitrij Peszkov. Ugyanakkor Vlagyimir Putyin elnök szóvivője is elfeledkezett néhány dologról, például arról, hogy míg egyetlen amerikai atomrakéta sincs Oroszországgal határos államban, Fehéroroszország több NATO-taggal is határos.
Az orosz elnök atomfenyegetése felhívta a figyelmet a modern nukleáris robbanófejekre és hordozóeszközökre, amelyek nagyobb precizitása és korlátozottabb hatása még elképzelhetővé is teheti harctéri bevetésüket.