Most derült ki, hogy Anne Frankékat nem engedték be az USA-ba
Elutasították a család 1940-ben beadott vízumkérelmét, ezért maradtak Hollandiában.
Elutasították a család 1940-ben beadott vízumkérelmét, ezért maradtak Hollandiában.
A vasárnap esti Lazio–Cagliari-labdarúgómérkőzésen szélsőséges római ultrák Anne Frankot ábrázoló matricákkal ragasztották tele az Olimpiai Stadion nézőterén a Curva Sud-szektor üléseit, amelyeken a városi rivális, az AS Roma szurkolóinak kemény magja szokott helyet foglalni.
A naplóból készülő színdarab előadására külön színház épült az amszterdami nyugati kikötőben, és a május 8-i premier után a művet más országokban is bemutatják.
Január óta Tokió-szerte 31 könyvtárból jelentették a rongálást: legalább 265 kötetet csonkítottak meg. A rendőrséget értesítették a történtektől, de egyelőre nem derült ki, hogy ki és miért követte el a vandalizmust.
Az amszterdami Anne Frank Alapítványnak január 1-jei határidővel vissza kell adnia a Frank család archívumát a bázeli székhelyű Anne Frank Alapnak – így döntött egy holland bíróság. A szerdán született döntéssel pont került a naplójával híressé vált zsidó lány hagyatékáról szóló jogi huzavona végére.
Az Anne Frank naplójának legújabb kiadásaiban olyan korábban kiszerkeszett részek is szerepelnek, amelyek a női anatómiát taglalják. Egy amerikai édesanya épp ezért nem adná az írást a gyereke kezébe.