Megtalálták az eltűnt repülőgép roncsait az orosz Távol-Keleten
Azt nem tudni, hogy mi okozta a katasztrófát, a gép utasairól sincs információ.
Azt nem tudni, hogy mi okozta a katasztrófát, a gép utasairól sincs információ.
A pilóta sajtójelentések szerint rossz látási viszonyok között próbált meg landolni.
A gép fedélzetén 28-an utaztak. Lehet, hogy nincsenek túlélők.
A meteorológiai szolgálat szerint a térségben a gép eltűnésekor felhős volt az idő.
A Magyar Honvédség légiszállító képességének gerincét képezték, és összesen 31 millió kilométert repültek azok az AN-26-os gépek, amelyektől most elköszöntek.
A magyar vadászgépek rövid időn belül elfogták a Balti-tenger felett közlekedő AN-26-ost.
Negyven éve, 1974-ben állították hadrendbe a magyar légierőben az An-26-os típusú szállítórepülőket, amelyek azóta a Kanári-szigetektől Mazari-Sarifig, az Északi-sarkkörtől Bagdadig számos helyen megfordultak, fedélzetükön vittek állam- és kormányfőket, sportolókat is. Az egyik gép a közelmúltban érte el a tizenkétezer repült órát.
Utasította a Legfelsőbb Ügyészség a Fővárosi Főügyészséget, hogy haladéktalanul folytassa a nyomozást a szocialista Juhász Ferenc honvédelmi minisztersége idején megvásárolt ukrán An-26-os katonai szállító repülőgép ügyében - írta szerdai számában a Magyar Nemzet.
Súlyos hibákat állapítottak meg már a garanciális időn belül annál az An-26-os szállítórepülőgépnél, amelyet közbeszerzés nélkül, szakértők szerint háromszoros áron, hatszázmillió forintért vásároltak meg egy ciprusi offshore cégen keresztül a Magyar Honvédség számára a szocialista Juhász Ferenc honvédelmi minisztersége idején - ismerteti a szerdai Magyar Nemzet.